» Poradna » Web a internet

Padá wi-fi na ntb

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat... Když jsem připojený doma na wi-fi přes můj ntb,tak při větší zátěži (např. hře přes internet) mi internet spadne a objeví se u ikonky připojení vykřičníček...pomůže jen když se odpojím a znovu připojím k wi-fi. Nevíte co by to mohlo být?

Odpovědi na otázku

Jelikož nepíšete žádné technické detaily tak to může být:1. vadný WiFi AP / router, který nezvládá zátěž2. vadná WiFi karta v ntb3. problém u poskytovatele připojení.Je tedy potřeba postupně vyzkoušet a eliminovat jednotlivé body. Asi bych začal tím že vyzkoušíte připojit jiný ntb a chovat se na něm stejně jako na Vašem a uvidíte co to udělá. Taky je důležité jaks e chová spojení v rámci vaší lokální sítě tzn. jestli jde např ping z ntb na ten WiFi a pod.

Na žádném jiném zařízení se to neděje. Pouze na tomhle ntb. Stejnou chybu mi to dělalo pár měsíců zpět,když jsem dojel na internát,poté jsem ho přeinstaloval a doufal,že se to dít nebude. Na internátu jede nyní normálně,ale stejnou chybu začal dělat doma.

Aky mas signal?Skusal si preladit router na iny kanal?

Signál mám dobrý. Nezkoušel,ale nemyslím si,že by to bylo v routeru.

Padanie mozu sposobovat aj tvoje dalsie wifi zariadenia (pocitace, tablety, mobily) pracujuce za stenou. Vyskusaj ich uplne vypnut ci sa to bude spravat rovnako. Ak to bude robit aj nadalej, tak budeme potrebovat vediet ako mas nastaveny router, staci vsetko co sa tyka wifi.

Když mi ntb jede na baterii, co 5-10 minut mi pada pripojeni k Wi-Fi. A to i pri sledování filmu například. Když je ntb napajen přes kabel, je vse OK.Muzete mi někdo poradit, kde je problém? Mam Lenovo Yoga 530.Diky