» Poradna » Ostatní

Ozvěna z mikrofonu

Chtěl bych se zeptat jestli jde někde nastavit snímaní zvuku z pc do mikrofonu. aby to slyšel ten na druhé straně díky

Odpovědi na otázku

Ano.

Ne. Ale slyšel jsem hrát dynamický mikrofón a byl možná lepší než slcuchátka do očí.

Ano zapojením dynamického mikrofonu do výstupu zvukové karty mikrofon skutečně začne hrát. Sám vlastním Philips SBC-MD150 a byl jsem docela překvapen, že mikrofon dokáže hrát :D .

Moj mikrofon dokaze hrat aj Mariaš

A obráceně to jde taky, když dáš vejškáč (nebo mini širokopásmový) na vstup zesilovače tak má čistý zvuk a daleko lepší přebuditelnost než nějaká pecka na sluchátkách. V podstatě princip je ten samej.

Jestli potřebuješ, aby protějšek (na skype?) slyšel to co ty z repráků, tak aspoň mně stačí na Realteku vypnout "Eliminaci akustické ozvěny" a zesílit. Problém je, když se na chatu sejdou dva takoví, krásně se to zacyklí, jen to má větší spoždění než zpětná vazba, když nastavíš "poslouchat" mikrofon v reproduktorech.Dost záleží na tom, co vlastně chceš "vysílat", možná to zvládneš nastavit v zařízeních pro záznam-zobrazit vypnutá zařízení. Realtek tam má "Stereo směšovač", stará SB-Live měla "What-U-Hear" a když to správně naklikáš tak se dá použít jako "vstup".