» Poradna » Mobily

Oznámení aplikací na Androidu

Zdravím všechny, mám dotaz k oznámení aplikací na OS Android. Ze začátku jsem to moc neřešil, ale už toho začínám mít plný zuby. Upozorňování mi prostě funguje jak se jen telefonu chce, např. messenger mě na zprávu upozorní teprve, když odemknu displej, na příchozí hovor ale upozorňuje. Aplikace Gmail při zamčené obrazovce vždy přesně na vteřinu oznámí nový email. Teď jsem začal používat Skype na telefonu a fakt jsem nechápal, že je možný aby mi někdo volal, jemu to vyzvánělo a mně to pak jen napsalo, že mám zmeškaný hovor a to teprve musím otevřít aplikaci, abych na to přišel. Nevíte někdo, kde ještě v nastavení bych mohl něco změnit, abych tohle napravil? Už jsem to prolezl celý a na nic jsem nepřišel. Mimochodem mám Blackview BV6000 - Android 7.0. Předem dík moc.

Odpovědi na otázku

Prozkoumat jestli a jak je nastavený nějaký úsporný režim baterie a pak možnosti oznámení jednotlivých aplikací.Nic víc mne momentálně nenapadá.

Tak už jsem na to přišel sám, v telefonu mám pravděpodobně od výrobce funkci vypínání aplikací na pozadí, standartně jsou zablokovány všechny, pokud přímo samotná aplikace si nenastaví výjimku, lze ale nastavit výjimky v podstatě na všechny otevřením seznamu (WhiteList). Jenže tahle funkce zrovna není přeložená do češtiny, proto jsem tuhle záložku neustále přecházel a nevěnoval ji pozornost. Teď jsou všechny notifikace funkční. Jen pro info, kdyby to někomu ještě pomohlo

Jednoduchá odpověď... začněte už si kupovat ověřené značky... Tím nemyslím třeba samsung, lg atd. Ale například xiaomi, nubia, zte, meizu... Na ty tu žádné stížnosti a věčné otázky že něco nefunguje nejsou... nebo lépe si kup ty opravdu ověřené a nikdy v životě tohle řešit nebudeš

 | ChromeOS Chrome 60.0.3112.50

zrovna Xiaomi ma defaultne tohle setreni a vypinani na pozadi zapnute taky ... takze resit to bude

žádná z uvedených značek tento typ telefonu nenabízí

to není tak úplně pravda - Samsung má Xcover. I když to není nejspíš stejná cenová třída.

Blackview BV6000 A o tom je. Výrobce FW většinou upravuje a pak se podle toho notifikace chovají. Případně se aktualizacemi i toto opravuje. Jak na straně výrobce FW tak aplikace.Takže pokud není někde v nastavení i v šetřícím módu zakázáno, tak je to chyba FW.

Mám lepší Samsung a přesto mně z několika aplikací přestávaly chodit upozornění - notifikace (WhatsApp, Munzee, ...). Vyřešilo to až vypnutí následující funkce: Nastavení/Údržba zařízení/Baterie/Monitor režimu aplikací (na mém tel úplně dole) = "Monitoruje využití energie aplikacemi, abyste prodloužili životnost baterie" - VYPNOUT !!!! Snad to někomu pomůže.