» Poradna » Mobily

Označení SWAP u náhradních dílů pro mobilní telefony

Ahoj, netuší někdo, co u náhradních dílů znamená označení SWAP? V angličtině znamená SWAP vyměnit. Nemůže to třeba znamenat nějaký recyklovaný díl apod.? Například: https://www.mobac.cz/samsung-g950-g955-galaxy-... VS bez SWAPhttps://www.mobilagency.cz/Samsung-G950-G955-Galaxy-... Díky.

Odpovědi na otázku

Ano, pravděpodobně to je repas.

Nevím, kdo by repasoval kamerku v hodnotě 100Kč . SWAP u dílů znamená, že jsou určeny pro Výměnu. Nijak to neurčuje, zda-li je to díl nový originální, použitý originální (tedy vybraný z rozbitých telefonů na díly), nebo neoriginální , vyrobený jiným výrobcem. Podle razítek asijských překupníků bych usuzoval na druhou, nebo třetí možnost.

Možná jsem měl napsat spíš z vyměněných telefonů. Je fakt, že ty díly nikdo neopravuje. Ale když se mění celý telefon, tak se původní vrací výrobci a nějaké věci se z něj můžou dále použít. Taky možnost.

No pokud by to bylo z vymenenych telefonu, tak to se bezne uziva “refurbished” jako u telefonu poskladanych z nekolika vymenenych.

Může být, ale u označení Číňanů nikdo nemá jistotu, protože oni tam lžou jak o život, jen aby prodali

S tim naprosto souhlasim

Repasování je proces navrácení použitého produktu do původního výkonu se zárukou, která je stejná anebo lepší, než u nově vyrobeného produktu. Jedná se o rozebrání, prohlídku a případnou opravu stroje či zařízení po uplynutí zkušebního chodu. Některé součástky mohou být během repasování nahrazeny novými, případně jsou původní součástky otestovány, očištěny, a je-li potřeba, také opraveny.Takže i kamerku z rozbitého telefonu lze repasovat - rozebrání mobilu, prohlídka kamerky, zkouška funkce...

Díky za rady, nevadí mi, pokud bude z jiného telefonu, spíš, aby to nebyl nějaký šmejd s nižší kvalitou fotografií z Aliexpressu. Některé obchody prodávají i za 1200 Kč, ale tu garanci mi asi nikdo nedá, hlavně všichni mají stejné fotografie, ten telefon už taky nemá dneska skoro žádnou cenu, takže koupím levnější a případně vrátím.

To nepoznáš, dokud nevyzkoušíš. Číňani v popiscích výrobků standardně lžou.

Tady jsem dostal odpověď ještě od obchodu, třeba bude v budoucnu někdo taky hledat:Označení SWAP označuje demontované díly z nových telefonů, které mohou obsahovat stopy po demontáži.Píší z nových, ale řekl bych spíš, že z vyreklamovaných, vykoupených nebo vrácených zařízeních, že by se vyplatilo rozebírat nový na díky, to si nemyslím.

Ano, tak nějak jsem si to představoval. Ovšem pořád nezapomeň, že u Číňana nemáš jistotu, že to co napsal, je taky pravda

Beru v ČR, v Číně rozdíl ceny není takový, abych na to čekal, i když v minulosti jsem už koupil za poloviční cenu dva amoled displeje s rámečkem a čtečku otisků prstů, všechno bez problémů. Docela často mi při práci ty telefony padají, tak bych se nedoplatil to cpát pořád do servisu.

Ono to muze byt opravdu z noveho. Rovnou z vyroby. Telefon se sklada na etapy a po kazde etape se dela kontrola. Pokud nekde na pocatku ci uprostred je s necim problem, tak se nektere dily mohou demontovat, ale uz nepujdou do novych.

To je taky možnost 👍

Zkusil jste se zeptat prodejce?

Odpověď od prodejce jsem psal včera 😉

Pracoval som 9 rokov v logistike v Samsungu, mobilna divizia a ak to je original vyrobok (co pochybujem s ohladom na cenu) tak termin SWAP sme pouzivali na novy tovar ktory bol zasielany zakaznikom ako vymena poskodeneho/chybneho tovaru v ramci reklamacie.