» Poradna » Ostatní

Označení pro katalog. vyhledávání

Zdravím, rovnám si ebooky a mám následující dotaz: Například jméno Karel Havlíček Borovský se má zařadit jako "Havlíček Borovský Karel" nebo jako "Borovský Havlíček Karel"? Přikláněl bych se k první variantě (přehodit křestní jm. nakonec a přijmení nechat ve stejném pořadí), protože česky víme, že Havlíček není křestní jméno..No nicméně už vůbec nevím u cizích autorů, co se jmenují např. "Herbert Brian Anderson Kevin" nebo podobně - u čehož nepoznám co všechno je křestní jméno a co už je přijmení..Jak je tedy pojmenovat pro vyhledávání?

Odpovědi na otázku

Panove Brian Herbert a Kevin J. Anderson jsou hezkym prikladem. Jde o spoluautory. Zacnete tim, ze zjistite, co je jmeno a co je prijmeni. ;o)Jinak je jenom a pouze na Vas, jak to chcete mit udelane. Nam je to uplne jedno.

samozřejmě tam bylo napsané "například", a dá rozum, co je pointa dotazu...ale vždycky se troll najde, že ano

Ja jsem tim prave poukazal na to, v cem je SKUTECNA pointa dotazu.Troll se nenajde vzdycky, ale zmateny tazatel bohuzel casto.Reseni je fakt jen na Vas. Jak to chcete mit, takove to mit budete. Neni zadne spravne univerzalni reseni tohohle problemu.

Normální jedinec sem nepoleze najednou z New Yorku...

Čeká tě procházení WIKI, co je středová jméno a co příjmení, ale rozhodně varianta"Borovský Havlíček Karel"

právě že tady jsem to našel v tom tvaru "Havlíček Borovský Karel". Jestli na to je nějaké pravidlo nebo ne.. těžko říct.http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/autori/_zp... http://vis.idu.cz:8080/ldh/authorities/21126;jse...