Oživení PC

Dobrý den,dostali se mi do rukou tyto komponenty:intel core i3-4160deska Asus h81m-k4 Gb ram 2x2 1333 Mhz DDR3MSI Amd radeon Hd 7750 1GBZdroj Zalman ZM600-LXCase iTek cosmic 19Windows 10 homeSestavu jsem složil a funguje v pořádku. Akorát mě napadlo, jestli by nešla nějak oživit. Napadlo mě třeba změnit grafiku a ramky. Grafiku třeba nvidie gtx 1050/1050 ti. A ramky alespoň 8 Gb 1600 Mhz.Chtěl jsme se zeptat, zda by to mělo vůbec smysl, nebo jestli ano, jestli by Vás nenapadli nějaké lepší komponenty.Budget do 5000. Použití nenáročné hraní (lolko, csko, for honor), internet, youtube.Předem děkuji za veškeré rady.

Odpovědi na otázku

do stareho PC sa oplati investovat do takych komponentov, ktore vies potom pouzit v novom PC ked sa tento pokazi. Takze urcite dopln SSD a s kludom napr. 1650super.. len to ti asi nevyda do tych 5k..

Děkuji za radu. Zapomněl jsem dodat, že SSD 120 Gb a HDD 1Tb tam je. Stavěl jsem to pro kamaráda z komponentů co mi doma zbyli, aby měl alespoň nějaký ten PC. Takže se s tím pc do budoucna moc nepočítá.

tak potom ramku na 8GB a 1650super. so 120/1tb sa prezit da

Dobře. Děkuji moc.

Nema smysl ozivovat mrtvolu

Přidat RAM na 8GB a zvolit novou GPU dle rozpočtu: RX 570 4GB nebo GTX 1650 Super

Můžeš přidat RAM 2x4 GB nebo 1x8 GB, to bude znát. Jinak tady máš inspiraci pro přidání grafiky: https://www.youtube.com/results.