Oživení dědečka

Ahoj, mám tu postarší PC s tímto HW:Deska: ASRock P5B-DECPU: Pentium 4, 2,6GhzGPU: GTX 260HDD: WD Black 500GBZdroj: atx-550 jsp4GB RAM DDR2Napadlo mě, že bych vyměnil CPU a GPU a mohl by chvíli jet. Využití nenáročné: internet, multimedia a hlavně si chci jednou za týden nebo 2 zahrát WORLD OF WARSHIPS, na což by HW stačit mohl.Přemýšel jsem o nějákém 4jádru, třeba Core 2 Quad Q6600 a GTX 560ti, 660 nebo tak něco.Bude mi to fungovat? Je něco na co bych si měl dát pozor? Moc peněz do toho dávat nehodlám, protože je to PC na chatě a doma herní PC mám, takže asi bazar. SSD asi nechci, jednou za 14 dní to načítání přežiju.Budu vděčný za každou radu.

Odpovědi na otázku

Mělo by to jít. Zde máš na výběr CPU:http://www.asrock.com/mb/Intel/P5B-DE/Trochu mám obavy z toho zdroje Eurocase atx-550 jsp. Nevíme v jakém je stavu, reálný výkon tipuji na max. 250-300W a o funkčnosti ochran bych si také iluze nedělal. Já bych to na chatě radši nenechával ani ve vypnutém stavu. Když tak jedině úplně odpojit od napájení (mechanický vypínač). ☺

Jo, to sem si taky řílal, když jsem se dozvěděl, že to je EUROCASE Tak jak tak PC toho za svůj život moc nenaběhal, tak to snad vydrží.

http://zakladni-desky.heureka.cz/asrock-p5b-de/specifikace/Když se ti povede někde sehnat procesor který deska podporuje tak problém nebude, máš patici 775... nějaké 4 jádro a ohledně grafiky jestli neseženeš nějakou starší klidně tam můžeš dát i něco podobného a co se prodává i dneska třeba https://www.alza.cz/sapphire-r7-250-d4016478.htmkarta za 2 tisíce a procesor s ní nebude mít problém jinak myslím že i trochu lepší kartu by zvládl...a to SSD zvaž dají se koupit i pod tisíc korun klidně stačí 64 gb na systém a programy, a pc bude o hodně živější...

Skôr by som uvažoval o GTX 750 - na bazosi drahá nie je aj keď za babku stále nie je aôe TDP pod 70W, t.j. ani PCIe napájanie a zdroj riešiť nemusíš. Q6700 je stále drahé, ale hľadaj aj na ebay-i. A RAM by som navýšil na 6 GB ak to má 4 sloty

Co říkáte na GTX580 za 1700 + Intel core2Quad Q9300 za 1000? A poraďte mi prosím nějáký levný ale kvalitní zdroj, protože ten Eurocase to asi fakt nedá. Děkuji.Ps: sorry že píšu pokaždé z jiného zařízení

GTX 580 bude zhuntovaná, kdykoliv může umřít (ale dobrá karta to je).Kup Xeon + redukci:http://www.ebay.com/itm/272374861654http://www.ebay.com/itm/331515052381Je to opravdu ASRock P5B-DE? Pokud ano, mám tu BIOS s podporou AHCI (aby tam v pohodě jelo SSD), upravím ti ho a dodám podporu Xeonů, tedy jestli máš zájem. Navíc tam za pár šupek můžeš dát 8 GB RAM.

Tady je Xeon od jiného prodejce: http://www.ebay.com/itm/172347498614E5430 je parametrově to samé, jako Q9400.

Na minuska klikají exoti prodávající Q9300 na bazoši a aukru za dvojku?

Je to takový malý nešvar, něco jako jít proti proudu. A když nemám na to, abych argumentoval, tak kliknu na mínus a je to...

5kovou řadu ne....teda leda by byla extravýhodná. Nejde o zhuntování...jak někdo píše, ale o to, že na ten výkon co má...žere jak kráva. Skok udělala Nvidia u 6 řady...třeba 660Ti je výkonnější než 580 a žere o hodně míň. Jo a za 1700 jí seženeš taky.

GTX 660 Ti je pomalejší než GTX 580. Hlavně vyšších rozlišeních a při zapnutém antialiasingu. A v profesionálních aplikacích nemá GTX 660 Ti ani třetinový výkon jako GTX 580. Ale jak jsem psal, pokud si prohlížím fotky na Aukru, tak každá druhá GTX 580 byla oživovaná pečením v troubě. Reálně si řeknou asi o 200 W a takto je namáhané celé okolí jádra (plocha asi 3 cm^2) a bezolovnatý cín to nemá šanci po tolika letech vydržet.

A tak o trošičku je, sice ne moc, ale je.http://www.videocardbenchmark.net/compare.php[]=68&cmp[]=88

Já tehdy kupoval tu z mého odkazu 660ti MSI PE, právě na základě recenze na pctuningu. Když uznám, že jsou na tom baj voko stejně....bude to OK Jinak dneska GK s méně než 2GB grafické paměti....je na FHD už out.

Tak vzhledem k určení toho PC (na chatu na občasné použití) je to myslím si dostačující. Navíc 580 může fungovat i jako přímotop. Pokud se k tomu přidá i C2Q Q6600, není třeba ani zatápět.

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... Stejně....když se kouknu na porovnání 660ti s 580....tak fakt nevím, kde bere ten výkon....jen ROP má víc a propustnost pamětí. TDP 244...je ale hrozný no je to ještě starý výrobní proces... Ale jak píšu...když bazarovou GK tak já bych volil tu 660Ti....5xx řadě bych se dneska už vyhnul. No....leda by byla za pětikilo .

Co takto na chate ist do prirody, odychovat a relaxovat. Gameovat mozes doma.

Vyhod to proboha do popelnice, ve zbernym dvore najdes lepsi kousky...