» Poradna » Programy

OziExplorer mapy

Zdravim, potřeboval bych poradit, jak správně přečíst zápis z OziExplorer map, resp. co jednotlivé body v zápise znamenají a jaký je jejich praktická smysl.díky

Odpovědi na otázku

Potrebujes cist primo mapy (.map nebo .ozfx3) nebo tracklog (.plt)?

Mám .txt dokument s jistejma prametrama. Jedna z částí toho textu (zápisu) obsahuje 4 body (souřadnice), které ohraničují čtverec na mapě. Dále tam jsou dva kalibrační body. V tom vymezeném čtverci se nachází bod, který musím objevit, existuje na to nějaký způsob, může to být v tom zápisu nějak zaznamenané, dá se to eventuálně vypočítat, jaký je vlastně smysl těhle map? díky

Tak to je v originale .map.Hledej tento blok dat: Moving mapLine 1 : moving map section markerLine : MM0 - use in moving map, if parameter is set to No then the map will be excluded when looking for a new map to change to when using moving map mode. It does not affect other map find functions.Line : MMPNUM - number of map border points (corner markers)Lines : corner marker pixel location, one line per corner marker Field 1 : MMPXY Field 2 : marker number Field 3 : x coordinate Field 4 : y coordinate Lines : corner marker geodetic location, one line per corner marker Field 1 : MMPLL Field 2 : marker number Field 3 : longitude Field 4 : latitude Line : map scale (meters/pixel), it is calculated in the left to right image direction Field 1 : MM1B Field 2 : pixel scale (fractional number) Kalibracni body zacinaji Pointxx, vyznam pole: Field 1 : point number Field 3 : x coordinate Field 4 : y coordinate Field 5 : in - used, ex - ignored Field 7 : latitude degree (integral number) Field 8 : latitude minute (fractional number) Field 9 : latitude hemisphere (N or S) Field 10 : longitude degree (integral number) Field 11 : longitude minute (fractional number) Field 12 : longitude hemisphere (E or W) Field 14 : UTM grid number Field 15 : easting Field 16 : northing Field 17 : hemisphere (N or S)

Dobry den, mam mapy pro Oziho ve formatu JPG-MAP a Oziexplorer ani Androzic mi je neotevrou. Mapy Cz Ua a Ro mam ve formatu Ozfx3-MAP a ty mi funguji u obou pgm normalne.Moje otazka zni: Jakym zpusobem prevest JPG do OZFX3?Demapper jsem zkousel, ale bez uspechu Predem moc dekuji za brzkou odpoved.