» Poradna » Mobily

Oxidace základní desky

Ahoj, posílal jsem telefon Xiaomi Redmi Note 4 na reklamaci v rámci záruky. Telefon nešel spustit.Napsali mi, že základní deska je v místě konektoru baterie zasažena agresivní oxidací, a na to se záruka nevztahuje. Když jsem tam volal tak mi že servisák řekl, že telefon musel být vytopený. Když jsem mu řekl, že nebyl, tak říkal, že vlhkost může pronikat kolem čtečky otisků prstů.Nedohadoval jsem se, navrhli opravu mimo záruku za pětistovku, na což jsem kývl.Telefon vytopen nebyl, opravdu by ta vlhkost mohla pronikat tou čtečkou?

Odpovědi na otázku

Ne, je to standardní výmluva servisu a způsob, jak natáhnout zákazníka. 99% závad, pokud se nejedná o zřetelné mechanické poškození, je diagnostikována jako oxidace po vniknutí kapaliny. A je jedno, že ti mobil odpálí např. vadná nabíječka a pod. Ty jako zákazník s tím prakticky nemůžeš nic dělat. ☻

Problém je spíš v tom, že většina telefonů není proti vlhkosti nijak chráněna a voda se tam dostane snadno i když mobil nebyl vytopen. Stačí déšť, pobyt v zapařené koupelně, mít mobil ve zpocené kapse...Kolem čtečky je gumové těsnění, pokud selhalo, mohla jít voda z mokrých prstů rovnou na desku:https://youtu.be/vcP0QNTAMsYZda to je výmluva nebo ne, těžko zjistí. To by si musel nechat zpracovat znalecký posudek.

To jsou standardní kecy lidí, kteří si nedokážou přiznat, že jim telefon zmoknul. Oni si to totiž vůbec nemusí pamatovat. Servis nemá žádný důvod si to vymýšlet, protože opravu mu zaplatí výrobce.

"Servis nemá žádný důvod si to vymýšlet, protože opravu mu zaplatí výrobce"To je stejná hloupost jako tvrdit, že doktor vždycky předepíše jakékoli vyšetření/lék s argumentem "vždyť to zaplatí pojišťovna". Ale ta mu zdaleka neproplatí vše a navíc existuje limit který když překročí, jde to z jeho kapsy. A dokonce mu může být vypovězena smlouva.A u těch servisů je to podobné - autorizovaný servis který překročí určité procento (uznaných) reklamací, už napříště tím autorizovaným servisem nemusí být, nahradí ho jiný, k výrobci "vstřícnější"..

Já mám na rozdíl od tebe výhodu, že jsem v servisu mobilních telefonů 7 let pracoval, takže přesně vím, za co výrobci platí a za co ne ;) A můžu s naprostou jistotou tvrdit, že neexistuje žádný limit, kolik procent maximálně může servis uznat jako oprávněnou reklamaci. Naopak, výrobce se začne vyptávat v okamžiku, kdy zjistí, že servis zamítá moc velké procento reklamací, protože mu to výrazně poškozuje pověst. Pro výrobce i servis je výhodnější spíš přimhouřit oko a pokud to není vyloženě do očí bijící, že by takovou reklamaci výrobce odmítnul proplatit, tak to servis uzná. Servis totiž má peníze za provedenou opravu, kdežto za zamítnutí reklamace nemá nic. Takže zapomeň na paranoidní konspirace, že si servisy vymýšlí oxidace, aby mohli reklamace zamítat. Existuje jediná výjimka a to jsou prodejci, kteří tahají neoficiální dovoz a těm výrobce servis nezajišťuje a veškeré reklamace platí sám prodejce. Ale to není věc autorizovaných servisů.

Bohužel nemáš pravdu...Každý výrobce si hlídá náklady. Mnoho proplacených oprav (servisům) = vysoké náklady.A kromě této finanční stránky věci je tu ještě pověst výrobce. Žádný totiž netouží být v čele žebříčku nejvíce poruchových (= opravovaných) výrobků. A do nich se počítají pouze uznané reklamace. Zbytek si už domysli sám....

Má pravdu, velicí výrobci naopak tlačí autorizované servisy do "goodwill"...konkurence je ve spotřební elektronice velmi vysoká a dobré jméno cennější, než cokoliv jiného (viz absurdní kauza u Samsungu kolem vybuchujících baterií)...a to říkám i já, člověk který také prošel několika velikými servisy a to i z pohledu auditů.

Klasické řeči člověka "já nikdy nic, to ti ostatní" ...co dospět a začít uvažovat nad vlastní zodpovědností?

Telefon vytopen byl, oxidace tam sama nevznikne.

nemusí jít uplně o vytopení, ale někomu se prostě tak potí ruce že i kolem čtečky prstů to může proniknout dovnitř (nebo stačí vzít telefon mokrejma rukama..) - je to telefon za 3500 tak kdoi by od tohgo čekal nějakou voděodolnost ?A to že servis nabídnul opravu za 500 znamená že tu oxidaci stačilo vyčistit aby to zase fungovalo.

Jj, taky možnost. Nebo stačí jedna blbě mířená kapka, která se trefí do 3,5mm konektoru a je to.

To si naozaj myslíte , že rozobratie mobilu, posúdenie závady , prípadné očistenie konratov , zloženie , vyskúšanie za 500 korún je veľa ? Viete koľko je 1 hodina práce v servise ? Ako dlho ten mobil opravuje ?

já myslím že je to dobrá cena a proto sem psal že se to může stát. 500 si servis obvykle bere jen na posouzení opravy, takže tohle je víc než ok.

Davnejsie ma takto cheli v servise natiahnut, tak som povedal, aby mobil rozobrali predo mnou a ukazu mi spominanu oxidaciu. A zrazu sa karta obratila, ze tak oni to skusia vybavi na zarucnu opravu. Cize bezna prax, ako v pochybnych servisoch vytiahnut prachy od zakaznika a este si to dat uhradit od vyrobcu mobilu ako zarucna oprava.

Stačí pozorovat lidi jak se ke svým telefonům chovají. Déšť, mlha, vzít si telefon do koupelny, šupnout telefon na nabíječku po příchodu z mrazu, a mnoho dalších případů. Ale pak si tvrdě stojí za tím že jej nenamočili. To se jen člověk zasměje, dobře ti tak! a ... pak ještě tu pohádku o...

Servis doložil fotkama tu oxidaci. Nevymysleli si to. Díky všem za odpovědi.

Pětistovka za opravu mě nezabije. Já to nadhodil kvůli tomu, že za dobu používání mobilů v naší rodině jsme snad kdysi nechávali akorát opravit sluchátko. S tímto jsem se setkal poprvé. Díky.

Ty fotky mají připravené dopředu. Pokud jsi jim skočil na to, že jsou z tvého telefonu, jsi naivní....

Také jsem reklamoval mobil Redmi Note 4 Global, také odvolávání na vlhkost, zamítnutí reklamace, závada je ale zvláštní : na LTE a 3G funguje bez problémů, ale když zeslábne signál, skočí to na 2G a vzápětí se telefon odpojí. Připojí se zase až nastavením na LTE. Stáhl jsem si apku, kde se zobrazují jednotlivé BTS, na kterou se mobil připojuje. LTE a 3G se připojí a zafixuje, 2G se neustále přihlašuje k různým BTS i dost vzdáleným, třeba ke čtyřem a po chvíli se odpojí. Nesetkal se s tím už někdo ? Myslel jsem, že právě 2G by mělo dělat nejmenší potíže, ale u mne je to naopak.Dík.

Tohle jsou věci, které se na mobilu nijak řešit nedají, obzvláště po oxidaci. To je prostě na popelnici.

já včera namontoval základní desku co mi přišla z 2.reklamace a světe div se nefunguje. Je možný že se na to servis ani nepodíval? když jí budu ted reklamovat po 3. mám nárok na vrácení peněz?

U tři stejných UZNANÝCH reklamací ano.

no 2 už mám