» Poradna » Programy

Ovldádání větráčků

Dobrý denChtěl bych nějaké tipy na programy ovládající větráky v casedeska: MSI B450 TOMAHAWK - AMD B450 MAXděkuji za rady

Odpovědi na otázku

Zkus tuto aplikaci: MSI Dragon Centerhttps://www.msi.com/Motherboard/support/B450-...

Na to máš přímo MSI command center.

MSI k tomu žádný program nedává?

Nastav si to v UEFI, nebude ti pak zbytecne bezet dalsi aplikace na pozadi (obzvlast kdyz ten Dragon Center od MSI je jedna velka hromada bloatwaru).

Máš pravdu, to je úplně nejlepší řešení. Většinou UEFI umožňuje nastavit manuálně křivku ovládání větráků, takže to pak funguje nezávisle na jakémkoliv SW ve Windows a člověk se o to nemusí vůbec starat. Na rozdíl od programů ve Windows je to zcela spolehlivé.

tiez to nemusi uplne dobre fungovat. Kym nespustim v asus ai suite test chladicov, vrtulky sa tocia na vyssich otackach.

No nevím, mám desku Asus a funguje to naprosto spolehlivě a nezávisle na jakémkoliv SW ve Windows. Ostatně by to i postrádalo smysl. Nastavil jsem si tam křivku, že do 60°C na procesoru je to pěkně tiché a pak to teprve začne víc foukat. Ve Windows akorát monitoruji teplotu.

Argus monitor