» Poradna » Programy

Ovládání spotřebičů přes pc...

chtěl bych doma ovládat přes pc třeba plynový kotel, světla atd. víte prosím někdo, jak a co mám pro to udělat. používá se na to nějaký soft nebo ještě něco dalšího? zajímá mne prostě všechno kolem toho, abych to nějak dokázal zprovoznit. máte někdo s tímto ovládáním nějaké zkušenosti? díky za rady.

Odpovědi na otázku

nikdo netuší?

Asi ti moc neporadim ale prestonejlepsi je udelat si vlastni softwarepokud chces ale ovladat vic nez jednu vec, uz to chce hlubsi znalosti. Pres port posles jenom jednicku nebo nulu takze rizeni vice veci a vice moznosti rizeni musi obstarat nejakej obvod a komunikace pres port bude kodovana.

mrkni na www.conrad.cz bejvabalo to tam.Pripojilo se to k PC a melo to nejakyvh 8-10relatek na vystupu.To je ono,ale nemam aktualni katalog.Pohrab se v tom.Petr

no vim ze jsme si s tim hrali ve skole, soft control web (drive control panel) je zdarma ale jen do te miry dokud nechces pripojit nejaky externi ovladani, proste na pocitaci si simuluj co chces, ale jakmile to chces natahnout mimo pocitac, musis zaplatit a je to docela drahy

Pamatuju se, že sem viděl návod jak to naprogramovat přes seriovy port v delphi na www.builder.cz, ale asi to bylo jenom pro jedno zařízení, už nevím, mrkni se. nopopups();

jsou na to nějaké brožurky z nakladatelství BEN (ovládání přes sériový/paralelní port, nejnověji teď přes USB)vždycky přitom zvaž silové a galvanické oddělení výstupu, přes kartu s relé anebo "solid state relay"pokud jsi jen programátor a ne elektrikář radši k tomu nepouštěj nikoho z rodiny, koledujete si o úraz

Podívej se na http://www.teconsro.cz/dl05.htm . Já tím řídím tepelný čerpadlo, a přes COM 1 ho mám propojenej s PC. Dá se na ten automat samozřejmě připojit cokoliv dalšíhon kromě kotle. Záleží na typu a počtu vstupů a výstupů (i analogových).Řídící program je Direct Soft 32 + Data Server. Vizualizaci mám v Excelu (takovej "velín doma") a jsem s tím nadmíru spokojenej.                                 Roman

mno nevim, ovladat pomoci PC plynovy kotel........co spolehlivost rizeni?