» Poradna » Windows (a jiné OS)

Ovladače pro 32bit na 64bitovém systému

Zdravím.Budu instalovat na Notebook Windows 7 Home Premium 64Bit.Na stránkách výrobce jsou ovladače pouze pro Windows 7 32bit.Jedná se o Notebook MSI GX620X,zde stránky výrobce s ovladači http://www.msi.com/product/nb/GX620.htmlBude nějaký problém,pokud nainstaluju ovladače pro 32bit?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Vůbec nepůjdou nainstalovat.

"Memory: 512MB/1GB (DDR2 800) ,Max:4 GB"Na co tam cpat 64-bit?

Nevím jaká je tam grafika, ale pokud to osadil 4 GB musí, ta VRAM by ho mrzela = limit je limit.

A co má, Dolphe, společného VRAM s limitem operačního systému? Kdyby tam 10GB VRAM bylo, na RAM to nemá vliv.

Pytlíku jsi normální?x86 = limit 4 GB total, vše v OS, příklad: RAM 4 GB, grafika 1 GB VRAM, 2,85 GB použitelných.x64 = limit 512 GB total (W8), příklad: 4 GB RAM, grafika 2 GB VRAM, stále 4 GB použitelných.Neztrapňuj se.

RAM a VRAM se nesčítá. Může mít klidně 1GB grafiku a použitelných 3,5 GB RAM.

Co to plácáš ... Celková paměť v x86 systému je omezena na 4 GB, měl jsi to vůbec někdy nainstalováno asi ne viď šmoulo. Tak hele já měl, Vista (neaktivoval jsem ji) a při 512 MB VRAM tehdy bylo použitelných jen 3,25 GB celkem, stoly byly na 4 GB po 1 GB. Fakt děti zde jsou.

Šmoula má momentálně 16 GB, když už se ptáš. A měl jsem notebook s 1GB grafikou a 4 GB paměti. A použitelných bylo hádej kolik? 3,25 GB.Celková paměť je sice omezená na 4 GB, ale to neznamená, že celá paměť grafické karty musí být namapované do adresního prostoru operačního systému.

To není pravda, MS OS prostě tohle nedovolí dej screen u x86 OS, jinak je to nesmysl. Bude odebrána z celkové dostupné. Dokud neuvidím 16 GB RAM na x86 OS což je teda hovadina nejvyššího kalibru (min. SW umí PAE), tak nevěřím.

Já nikdy netvrdil, že těch 16 GB mám teď na 32bitovém systému. Jen jsi to psal ve stylu, že ty 4 GB jsou nějaká obrovská paměť, kterou by šmoula jako já nikdy nemohl mít.Na 32bitovém systému jsem měl maximálně 4 GB, z toho použitelných 3,25 při 1GB grafice.

Přesně tak, ta VRAM není mapovaná celá, ale jen určité bloky.

Dej sceen 1 GB karty na 4 GB x86 operáku.

No tak jste asi kouzelníci, prostě mě nepadlo dělat screeny i z pokusů, tak hele na W7 jsem to také pruboval a výsledek byl snad 2,75 použitelných když jsem tam nahodil nVidii s 1 GB, tak se mi to asi jenom zdálo.

Ono silně záleží na použité kartě a jejích ovladačích. Systém nemá žádnou potřebu, aby měl ve svém prostoru namapovanou celou paměť grafické karty, když pracuje jenom s její malou částí.

Byla to normální Intel deska, karta naprosto běžná s nVidia ovladačem a jeho centrem, licence běžná také OEM x86. A ta RAM se prostě škrtla, byla tam sice SB ve slotu, ale s ta má min. svojí paměť jinak nic.

Nechci kecat, ale mám tušení, že ta VRAM není mapovaná celá do paměťového prostoru procesoru, ale jsou mapované jen "menší" bloky, které se "přepínají" podle toho, kam se vde VRAM mají data nacpat.

Asi ne, nevím ale rozhodně se odečte min. část, někdy dost velká ne jak je výše, že se to NESČÍTÁ = nesmyls, bude započítáno.

Existuje tam este obmedzenie pre DMA presuny. DMA potrebuje fyzicke adresy, pretoze sa presuvaju data mimo ucasti procesora a virtualneho pamatoveho priestoru. Normalne je mozne pouzit 32bit adresu, ovsem kvoli kompatibilite a roznym inym obmedzeniam sa pouziva niekedy len 24 bitov. Niektore starsie ovladace, ktore su prepisane bez nejakeho hlbsieho zasahu vedie dokonca len 16bitove DMA. To je to okno, ktore spomina Wikan. Zavisi od ovladaca, kolko sa z tej RAM ubere.

Problém s těmito ovladači žádný nebude . Nepůjdou totiž vůbec nainstalovat !

Jak to tak vidím,samý chytrák,nainstaluju tam 64 a uvidím,pak dám vědět.

Co se ti na těch odpovědích nelíbilo? To že vůbec nepůjdou nainstalovat, je prostě fakt. Že nemá smysl instalovat 64bitový systém na počítač, kde nemůžeš mít víc než 4 GB paměti, je taky fakt.

Tak se neptej, když máš svou hlavu...

Jak to tak vidím, samý pubertak. Cim viac ciarok, tym viac ADIDAS. A 64 je viac, ako 32.

x64 je víc, protože i SW typu Zoner nebo ACDSee ti pak loaduje i větší fota nebo více vrstev není omezen celkovým loadem 2 GB který má x86 program. A proč si asi myslíš, že Premiere a jiné střižny jsou často již jen x64, protože na FHD stream musíš mít dost RAM a když ještě nahodíš kartu (grafiku kompatibilní s nimi) často 4 - 6 GB VRAM, tak by ti OS x86 odešel zcela.

Ovladače zatím fungují bez problému,můžete lock.

Lock si dává ten kdo pokládá otázku.

Tak to bys byl asi první člověk na světě, který by dokázal nainstalovat 32bitové ovladače na 64bitový sysétm.

Ono tady závěrem také dost lidí kecá aby ukázali jak to zmákli a jací jsou bohové a ve skutečnosti to buď vzdají, zápasí s tím nebo instalují jen podporovanou verzi OS, ovšem s tím se už nepochlubí.

How graphics cards and other devices affect memory limitsDevices have to map their memory below 4 GB for compatibility with non-PAE-aware Windows releases. Therefore, if the system has 4GB of RAM, some of it is either disabled or is remapped above 4GB by the BIOS. If the memory is remapped, X64 Windows can use this memory. X86 client versions of Windows don’t support physical memory above the 4GB mark, so they can’t access these remapped regions. Any X64 Windows or X86 Server release can.X86 client versions with PAE enabled do have a usable 37-bit (128 GB) physical address space. The limit that these versions impose is the highest permitted physical RAM address, not the size of the IO space. That means PAE-aware drivers can actually use physical space above 4 GB if they want. For example, drivers could map the "lost" memory regions located above 4 GB and expose this memory as a RAM disk.http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/des...