» Poradna » Programy

Ovladače přes Hp Support Assistant

Zdravím,už tolikrát jsem tady četl, aby člověk stahoval nejnovější ovladače jen od výrobce a ne přes programy.Nicméně program Hp support assistant nabízí aktualizace ovladačů velmi pohodlně a navíc je to od výrobce.Chci se tedy zeptat na vaše názory co se týče stahování ovladačů přes tento program.Díky za vaše názory.

Odpovědi na otázku

Zas tak často se ovladače nemění, Hp support assistant nepoužívám instaluji vše "manuálně".

No jo, ale kdo to má furt kontrolovat? :D jasný, pro člověka co se v tom pohybuje to není problém, ale běžný člověk věnuje své kapacity jiným věcem :)

Tohle je HP aplikace pro HP produkty která navíc funguje. Po čisté instalaci win stačí ovladač síťové karty a tohle. Jen si dej pozor, co všechno ji necháš stáhnout, protože nabízí mimo ovladačů i všechny HP aplikace, které sežerou dost výkonu (první co jde z nového notebooku pryč), ale někomu se můžou líbit.Ovladače se aktualizijí jen kvůli opravě chyb, jinak platí nevrtat do toho co funguje!

Ostatní aplikace byli odmítnuty, nepotřebuju mít z notebooku guláš.Nicméně myslím, že ovladače by se právě aktualizovat měli stejně jako všechny aplikace, už jenom z důvodu, že je vždy co zlepšovat a nové hrozby se objevují celkem stále.Jde mi spíše o to, aby mi Support Assistant nestáhl právě nějaké špatné ovladače, jako to dělávají jiné "Driver update" aplikace.Nicméně díky za reakci.

Mezi zkušenými převládá názor, že ovladač se aktualizuje až tehdy, když pořádně nefunguje. On totiž nový ovladač, nerovná se automaticky, lepší. Já tohle můžu potvrdit i aktualizování programů, radšii budu mít starší program, který funguje na 100%, než aktualizovaný na poslední verzi a pak řešit, že tohle či tamto nefunguje. Oni firmy dobře ví, proč jim trvá, než něco zaktualizují...

Dobrá, nebudu na to tolik lpět, mockrát díky.

Je to program, přímo od výrobce, takže je to stejně, jako kdybys šel na stránky HP a odtamtud stahovat ovladače či aktualizaci pro BIOS. Ale, tyhle programy od výrobce, nemusí být bezpečné: https://www.ghacks.net/2016/05/31/oem-updaters-p...

Dobré vědět. Nakonec to asi bude přece jen nejlepší zase všechno stahovat ručně :) Díky za pomoc.

Používám a vyhovuje mi to.

Překvapivě, protože je to SW od HP, Support Assistant docela funguje. Je to ale spíš pro lidi, co tomu moc nerozumí, osobně mi přijde lepší, když je potřeba, otevřít stránky HP a ten ovladač stáhnout ručně, než mít v PC další celkem zbytečný nástroj.

Zkoušel jsem to používat asi před dvěma lety a honem rychle to svinstvo letělo z PC pryč.