Ovladače 52.16 a konec

Zdravim, mám kartu 5900XT od MSI a když nainstaluju ovladače novější než 52.1­6, tak mi každou chvíli při posouvání ve složce, nebo na internetu naje­dnou všechno zatuhne, pak na chvilku zčerná monitor. Toto se opakuje po­měrně často a někdy je i rozhozená grafika (stránky, složky). Nevíte pro­sím co s tím, Díky moc za radu. PS: Ty novější ovladače mají trochu jinnou grafiku menu a možna je tam nějaká nová funkce, která způsobuje konflikt  softwaru . Nevíte o tom něco?

Odpovědi na otázku

Hmm. Takže původní ovladače si úplně odinstaloval?Karta není a nebyla přetaktována?CPU není a nebylo přetaktováno?Ovladače a BIOSy sou poslední?Počítač se nepřehřívá (měřeno externím teploměrem)?Dělá to i na čisté instalaci OS?Co to je za OS?Chipset?DirectX ?Proč instalujete ovladače od MSI a ne z www.nvidia.com?Pro W2k a XP sou poslední 56.72Pro Win 9x sou 56.64Z důvodů stability systémů se vyplatí vždy instalovat poslední verzy. To, že někdo tvrdí, že nejlepší je verze xx.xx je to podložené, tím že se z 95% jedná o špatně nainstalované systémy ,chyba pak není v ovladačích i když to k tomu svádí.Nebo o provozování chybných aplikací. Často se jedná o cracklé verze her ,které nejsou ošetřeny opravnými patchy případně se jedná o bataverze nebo RC, takže i když to blbne s určitým ovladačem , opět to není chyba ovladačů.Instalovalt:1. „odtakrovat“ nebo „odtweakovat“2. odinstalovat nebo odebrat grafárnu3. vyčistit registr a win od starých ovladačů a záznamů.4. restart5. detekce grafický karty ,storno. Nechat to jako generickej, nerozpoznanej (nebo u XP generickej ) VGA adaptér (640x480/16barev).6. Spustit instalaci ovladačů od www.nvidia.com je to „setup.exe“ soubor takže žádný INF soubory7. restartTakže pokud nemáš pokopanej systém, máš regulérně nainstalovanou jakoukoliv kartu Geforce.

Děkuji za podrobnou odpověď. Mám operační systém Windows XP a vše co jsi popsal jsem udělal až na krok 3 (vyčistit registr a win od starých ovladačů a záznamů), dal jsem jenom odinstalovat staré ovaldače a nainstalovat nové jak od MSI tak original NVIDIA. Kartu mám taktlou přes D.O.T., ale i když je D.O.T. vypnuto, nic se nemění. Procesor mám přetaktovanej Anthlon XP 2500+@XP 3200, ale do ovladačů 52.16 byl stabilní. Prověřil jsem to testy na CPU, paměti, herní výkon v 3D Mark (kde počítač ani jednou nezatuhl i po deseti testech za sebou). A na závěr: Mohl bych se zeptat, kde se dají vyčistit staré záznamy ovladačů v registru? Díky. Jo ještě jsem nikdy neaktualizoval ovladače Via 4 ni 1 na desku, ale to asi na to nebude mít vliv. Jěště jednou Díky. (Direct X 9b)

Na čističe sou na www.guru3d.comNVCleaner http://downloads.guru3d.com/download.php Cleaner + Cab Cleaner http://downloads.guru3d.com/download.php - Nasty File Remover http://downloads.guru3d.com/download.php

Díky zkusím ty první. Doufám že to neodistaluje  i ostatní ovladače od Nvidie. Dám  vědět jak jsem dopad.

Tak jsem na to konečně přišel , bylo to pamětma System Performance jsem měl na Ultra a musí to bejt jenom na Turbo. Ale zajimavý je že to bylo jenom s těma novějšíma ovladačema. Přišel jsem na to přesně před novou instalací Windows. Jinak všem díky za příspěvky.

Hmm...no tak v tom případě maj nový ovladače docela agresivní přístup na hardware.Hmmm...Zajímavý