» Poradna » Programy

Ovladač v telefonu

Prosím existuje SW, kterým mohu ovládat monitor, který mám připojený k PC.iiyama ProLite X4071UHSU-B1 - LED monitor 40"K tomuto monitoru je i klasický ovladač dálkový.. Proto mě napadlo jestli nahodou by to nešlo ovládat i přes telefon s androidem. Stáhnul jsem si z android marketu čtyři appky a ty tuto televizi (monitor) neumí/nepodporují..Děkuji za tipy případné

Odpovědi na otázku

Mám Androida s infraportem, a umí se i učit. Takže pokud mám ovladač s infraportem, stačí do smartfounu zkopírovat, a jede to.Ovšem pokud nemáte infraport, pak vám taková appka moc nepomůže. To by monitor musel mít bluetooth či wifi, a umět to. Což se dozvíte... od strejdy Googla nebo návodu.

Mám telefon Samsung S21, vlastně ani nevím jestli má infraport. Ale snad ano. A jakou appku používáte? Děkuji

S21 nemá infraport, naposledy ho měl S4 (mini).

Nešlo. Jak bys mu posílal data z toho PC? Musel by mít kromě obrazu i nějaké datové připojení.

K ovládání monitoru mobilem místo dálkového ovladače potřebuje data z PC? Velmi zajímavé

Přečti si pořádně dotaz. Chtěl nějakou aplikaci, která by ovládala monitor skrze PC.

Ne takto to nemyslím. Pardon jestli je to divně napsáno.

Samozřejmě pokud by měl mobil s IR portem, tak by o tom asi věděl, pokud jsi myslel tohle.

Mám telefon Samsung S21

A má infraport?

Jo tak to bude ono, nemá dle internetu, tak to je jasné to nepůjde, děkuji...

Bravo, zacalo rozmyslat, ale pohorsila sa tomu pamat, ked si 80 minut nepamata prezyvku.

Když si za pár korun koupíte univerzální IR port do telefonu tak vam ty aplikace budou fungovat.
https://postovnezdarma.cz/univerzalni-infracerveny-...

Tam je problém v tom že s21 nemá ani Jack

velmi prakticke... pro staromicle je tam jeste k sehnani adapter na dalnopis, pripadne pro bezdratovou komunikaci pomoci kourovych signalu

A jak je vidět, má i odstraňovač diakritiky.

Tazatelé se sem chodí ptát, ostatní bavit. Logicky.

Xiaomi telefony aspoň donedávna měly vestavěný IR vysílač, kterým šly ovládat televize. Jestli je mají ještě v současné době, nevím.

No, vzhledem k tomu, že tvůj telefon nemá IR port, tak mi přijde jednodušší použít normální ovladač, než strkat do telefonu nějaký další bazmek a riskovat, že tím pak o něco "cinkneš" a vyrasuješ si usb port na telefonu.