» Poradna » Notebooky

Ovladač pro touchpad

Dobrý den,Nějakou "záhadou" se v ovládacích panelech pro touchpad ztratili možnosti chytrých gest - multitouchpad (ovládání více prsty atp.). Jedná se o Notebook Asus VIVOBook 4k - VM590U.Na oficiálních stránkách Asusu jsem nedokázal najít příslušný ATK soubor a proto se obracím na Vás - profíky. Na stránkách jsem našel různé ovladače pro typy - VM590UA / 590UB. Zkusil jsem tedy typ s "A" a ovladač se nepodařilo plně nainstalovat. Máte nějaké nápady, případně návod jak to napravit? Děkuji

Odpovědi na otázku

ASUS používá Smart Gesture .. Stačí najít v driverech od ASUSUhttp://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win1... ATK je něco jiného - ten je pro HOT key - ikony pro hlasitost, jas apod..

Příčina: Orig. ovladač byl nahrazen MS generickým prostř. WU. Takto se bohužel W10 chovají.Náprava: Použij bod obnovy pro návrat k původnímu stavu. A ošetři aby se situace neopakovala (zakaž update ovladačů přes WU).

Dobrý den přeji.Mám stejný problém -nemožnost gest. Asus G752VM. Pochopil jsem správně jednoduché řešení. po instalaci ovladače od Asusu funguje, ale jen do příštího restartu. Pak je tam zas nefunkční od Microsoftu. Při instalaci přes správce -aktualizace z kompu- hlásí, že jejich je lepší a nedovolí instalaci. Kde prosím MS zakázat aktualizaci ovladačů? V nastavení update jsem to nenašel.Děkuji předem