» Poradna » Programy

Ovladač na základní desku

Ahoj, mám problém s ovládačem na základní desku, zapomněl jsem je nainstalovat a teď to hlásí chybu - code 28 https://ctrlv.cz/UeEw a nevím jestli mám nainstalovat drivery a i (BIOS jestli to je potřeba) ze stránky MSI a nebo to aktulizovat v tom správci úloh ? Počítač používám měsíc jenom s ovladačem na grafickou kartu a ještě jsem si stáhl software mystic light na úpravu rgb, muže to nějak poškodit počítat, když jsem ho používal bez ovladače na základní desku ?..

Odpovědi na otázku

Nějaký rozumný důvod, proč na stejný problém zakládáš druhý dotaz pod jinou přezdívkou?https://www.zive.cz/poradna/musi-se-stahovat-...

Protože na to už nikdo neodpovídá a nick jsem si změnil, kvůli takovým lidem jako si ty.

Jsem tam psal ať si stáhneš Driver Easy ten ti ty ovladače vyhledá a nainstaluje je v češtině takže je lehké s ním pracovat. Jenže to hned smazali a koukam,že jsi to nevyřešil,takže to udělej tím Driver Easy.

Ale taky můžeš zkusit když máš MSI stáhnout automatické aktualizace možná by to bylo lehčí projedeš tím pc a mělo by ti to najít a aktualizovat samo. https://msi-live-update.en.lo4d.com/download

A jeste horsi jsou lidi jako ty, kdy zalozi nekolikrat stejny dotaz pod ruznym jmenem a ani v jednom pripade se nicim neridi, jen svym nazorem a pokusy (zvlaste kdyz dostal hned v prvni odpovedi co ma delat). Hlavne kdyz pocitac sviti a blika.Krome toho - ze spravce uloh se nic normalne neinstaluje (maximalne nejaky vir).

Proč by ti tam měli lidi dál odpovídat? Odpovědí jsi dostal ažaž, tak se jimi řiď.

Ano, je opravdu šokující, že vám o půlnoci už nikdo neodpovídá. Jinak co chcete slyšet? Prostě ty ovladače nahrajte! Už vám to psali asi 10x. Jdětet na stránky základní desky:https://www.msi.com/Motherboard/support/b450-... Stáhněte ovladače pro 1) System a chipset driver2) Lan Drivers3) On-board audio drivers - tu verzi HD univerzalOstatní nemusíte. Raid vás nezajímá a integrovanou grafiku předpokládám nemáte, nebo ano?Instalujte přesně v tomto pořadí. Teoreticky by měl stačit už krok 1, když ale provedete 2 a 3, tak se nic nestane.Do aktualizací biosu se raději nehrabte, byť by to vhodné bylo. Když nejste schopný nahrát ovladač chipsetu, tak instalaci biosu už vůbec. Ostatně co tam je za verzi nyní?

BIOS jsem flashnul na nejnovější, měl jsem problém se zapínaním systému...

Nebo to můžeš odnést do servisu. Nebo sehnat někoho, kdo je na tom znalostmi a dovednostmi někde jinde než ty.Nikdo nemůže za to, že tvé uživatelské znalosti jsou na tak "vysoké" úrovni, že jsi schopen odkazovat na soubor v tvé e-mailové schránce.Už roky, tj. od dob, kdy jsi ještě ani neplaval, se na redmondské systémy instalují řádné ovladače v řádném pořadí:Od výrobce základním desky ovladače pro:- čipset.- ostatní prostředky na základní desce.Od příslušných výrobců HW:- ovladače přídavných karet.Nějaké pochybné prográmky mohou vést k nežádaným výsledkům. BIOS si rozvracet nenecháme! Firmware desky se aktualizuje pokud je opravdu třeba a rozhodně ne z prostředí MSW. S nefunkčním firmware deska jaksi nefunguje.

Jakože chceš schválně dělat bordel v diskuzi? To je opravdu "dobrý přístup", pokud chceš dostat nějakou pomoc...

V minulém tématu hned první odpověď od Pozitrona. Čemu jsi na ní nerozuměl? Tak hybaj na stránky MSI. Za tu dobu, co tu řešíš blbosti, jsi to mohl mít 10x hotové

Nainstaluj nejdřív ten chipset a restartuj to:(W10-64bit)https://www.msi.com/Motherboard/support/b450-...

Něco podobného mi odstranil nainstalovaný ovladač chipsetu z webu MSI. Ale je zajímavé, že nedávno se zase objevila stejná chyba a opět aktualizace ovladače chipsetu to vyřešila.A doporučil bych i aktualizaci BIOSu, pokud tam je nějaká loňská verze. Výrazně to vylepšilo čas startování počítače.