» Poradna » Notebooky

Ovladač grafické karty AMD není instalován nebo nefunguje správně.

Dobrý den,potřeboval bych pomoc s notebookem, protože poslední dobou mi nefunguje grafická karta při hraní her a píše mi to toto: Ovladač grafické karty AMD není instalován nebo nefunguje správně.Toto je moje grafická karta: AMD Radeon HD7420G. V notebooku se až moc nevyznám, takže pokud by se tu našel někdo kdo by mi podrobněji dokázal pomoci byl bych rád.

Odpovědi na otázku

1. Odinstalovat starý, poškozený ovladač vč. všech zbytků pomocíhttp://www.guru3d.com/files-details/display-dri... 2. Stáhnout a nainstalovat nový ovladač z webu výrobce GK

Mám si i instalovat Raptr + Gaming Evolved nebo je to zbytečnost?

je to zbytecnost.

Hele, dej si dohromady ten ovladač a až ti to poběží, můžeš vymýšlet blbosti.

Já se jen ptám jestli to je k tomu důležitý

stále mi to nefunguje

1. Jak proběhla instalace nového ovladače?2. Návrat do stavu kdy to fungovalo pomocí bodu obnovy nebo zálohy OS.

Odkud jste vzal ten ovladac? Z webu vyrobce laptopu?

amd.com

U notebooků nemusí oficiální ovladače od výrobce čipu (AMD/Nvidia) vždy na 100% fungovat. Je třeba jít na stránky výrobce notebooku a najít ovladače přesně pro ten typ. Pokud to ani s nimi nepůjde, je nejspíš grafika mrtvá.

no ještě abych to trochu lépe specifikoval. Když zapnu notebook grafika normálně funguje když zapnu jakoukolik hru vyskočí mi toto a zmizí mi možnost ''konfigurovat přepínatelnou grafiku''

Az tam budete mit ovladac z webu vyrobce laptopu, ma smysl diskutovat dal. Do te doby ne.

už jsem to nainstaloval od výrobce notebooku a když si dám Grafické vlastnosti tak mi to napíše, že CCC neodpovídá a grafické vlastnosti nejde zapnout

A ještě jsi nesdělil, jestli se to takto chová od začátku nebo od kdy vlastně?

1. Vyzkoušíš jiné, když stejné.2. Je vadný HW a SW (hra / aplikace) volá poškozenou funkci.3. Velice se tomu blíží "ovladač grafické karty přestal pracovat a musel být obnoven".

AMD a jejich ovladače.. nefungují... tež jsem měl 2 AMD v notasu tak víc o čem je řeč... u toho jednoho mi pomohla instalace desktopových ovladačů... u druheho... raději nic nechtít po te grafarně..