» Poradna » Počítačové sítě

Ovislink Airlive WL-5470AP - nekolik dotazu

Ahoj!
Jestli tu je nekdo, kdo ma zkusenosti s timto routerem, tak bych se chtel zeptat na par veci. Verte mi, ze jsem googlil dlouhe hodiny, ale o teto bedynce toho na internetu moc neni. Je to to same, co WL-5460? Koupil jsem ho, abych nahradil stary broadband router, ktery neumel wifi, ale zda se mi, ze je ve vsech ohledech(krome pritomnosti wifi) horsi, nez ten 5 let stary kousek, co jsem mel pred tim.

1) Mam problemy s pouzitim DHCP na tomto routeru. Tento router nenabizi moznost prirazeni IP adresy k MAC adrese, coz potrebuji kvuli smerovani portu. Potrebuji na jeden pocitac smerovat nektere porty(takze musi mit ve vnitrni siti pevnou MAC adresu), ale zaroven chci, aby fungovalo DHCP pro ostatni pocitace v siti. Kdyz dam tomu pocitaci pevnou IP adresu, tak me router nepusti na internet, ale ve vnitrni siti normalne vse funguje. Zkusil jsem tedy do site pripojit stary router, ktery umel mapovani MAC->IP a na nem jsem nastavil pevne mapovani pro muj pocitac a DHCP pro ostatni. Na Ovislinku jsem v nastaveni DHCP dal relay agent, ale to vubec nefungovalo. Kdyz jsem zkusil dat moznost "client" a na tom starem routeru jsem mu priradil pevnou IP adresu, tak si toho nevsimal a tvrdosijne si ji volil sam. Pripojeni k internetu pri tom take nefungovalo. Zda se mi, ze ten ovislink proste neumi vsechny moznosti, ktere na nem jdou nastavit a vse funguje jenom kdyz jede jako DHCP server. Delam neco spatne, nebo je spatnej router?

2) Myslel jsem, ze se problem vyresi, kdyz stahnu novejsi firmware, ale na strance Airlive www.airlive.com ... je pod linkem na nejnovejsi firmware e15 soubor se starym firmwarem e9

3) Kdyz mi na pocitaci bezi par torrentu, tak je sit strasne zpomalena a prohlizeni webovych stranek takrka nemozne. Snizil jsem i maximalni pocet pripojeni v torrent clientu a omezil jsem upload. Se starym routerem to chodilo v pohode.

3) Da se nekde stahnou alternativni firmware? (openwrt, nebo neco podobneho pro tento router. Zda se mi totiz, ze ten router Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

nooo osobne mam WL5460AP ale ja ho pouzivam len v mode client .Inac pokial viem tak toto je len ACES POINT a nie ROUTER a ta funkcia mu aj chiba cize asi s toho plinu tvoje problemy

Nevim, co si predstavujes pod pojmem router, ale tenhle AP to podle me splnuje. Slouzi jako gateway k internetu, umi NAT, smerovani portu,... Jestli tohle neni router, tak fakt nevim.

oki daco som nasiel tak si to prestuduj www.agen.cz ...

Diky za snahu, ale ja to umim nastavit. To, co jsi mi poslal vubec nepokryva problemy, ktere resim. Jde o to, ze nektere nestandardni(avsak obsazene) nastaveni nefunguji a ze ve standardnich rezimech dela AP problemy. KAzdopadne ale diky za snahu.

...navic ten WL 5460 neumi rezim, ve kterem ten 5470 pouzivam (AP+Gateway)

misto toho ovislinku si mel koupit nejaky lepsi router třeba d-link di 524 up ten umi to co potrebujes taky jej mam a jsem velice spokojenej s jeho fungovanim dalsi podobny routr je jeste sraidkore wrt 314 taky takovej routr na cipa umi jen routovat jen v jednom modu dalsi mody jsou unej na nic. jeste ke vsemu je strasne nestabilni, vysoke naroky na napajeni. ten d- link zase neumi rezim klient.

Ze neumi mapovani MAC->IP by mi ani tak nevadilo. Horsi je, ze poradne nezvlada ani to, co by mel. Nevim, jestli mi to vemou jako opravnenou reklamaci, protoze to by mi museli dat rovnou nejaky jiny.

tak ho natu reklamacku priprav jeto tvrde ale jedina moznost zacit flasovat firmvare a vypnout napajeni tak ti ho vezmou do reklamace akyby se ptali proc nejde tak staci rict ze jsiho zapnul aze uz nenajel. proste delat blbeho.

Ale tim ho bohuzel neodpravim. Tenhle AP se da v pohode zotavit i z tohohle. No ted jsem nasel jeste ten jihoamericky firmware v nejnovejsi verzi, tak mu dam posledni sanci. Jestli ani to nepomuze, tak se ho zbavim.

neviem ako tento ale 2560 sa dala prepalit aj na router/neviem ci nie dokonca na linux server/ takze si zbytocne kupoval. Skus nastavenie cez telnet. Niektore masiny sa lepsie nastavuju cez telnet.
Kazdopadne ovisy maju podrobne navody takze trocha googlenia a citania navodu a najdes urcit vsetko co potrebujes.

Diky, zkusim.

Ahoj, dneska jsem ti koupi AirLive WL-5470 POE a snažím se vytunit výkon ze 100mW na 400mW, na což potřebuju právě ten jihoamerický firmware. Kdes ho sehnal? Mně se to nemůže podařit, googlím snad všude, i když je fakt, že nejsem profík :)
Budu moc rád za odpověď, můžeš mi je posílat na mail lubos.jerabek centrum.cz

Ovislink ma CR technickou podporu co ti brani v tom ji vyzkouset?
www.ovislink.cz ...
Idealne tam zatelefonovat

Jen doplnim nemyslim zatelefonovat na Tchajwan ale ceskemu distributorovi.