» Poradna » Mobily

OVI Obchod

Dobrý den, mám v pc nainstalovaný program Nokia Suite 3.8.48, propojený s mobilním telefonem Nokia 5530 XM. Vše jinak v programu funguje jen OVI obchod bohužel ne. Při pokusu o přihlášení k účtu mi vyskočí chyba " Nelze se přihlásit", když to zkusím přes stránky http://store.ovi.com/, tak se bez problému přihlásím. Ale při pokusu stáhnout jakoukoliv aplikaci přes zelené tlačítko "Stáhnout přes PC" mi vyskočí chyba "Nelze navázat připojení ke službě". Nejprve jsem to zkoušela přes mobil se k obchodu přihlásit pomocí aplikace. Přihlásím se sice bez problému ale v zápětí mi v mobilu vyjede chyba "Tuto stránku nelze otevřít. Zkontrolujte spojení nebo akci opakujte později". Proto jsem si stáhla do PC program Nokia suite, ale bohužel ani přes to se mi nepodařilo stahnout žádnou aplikaci ani nic podobného. Našla jsem tu stejný dotaz s odpovědí ať se zkusí vypnout brána firewall, ale ani to nepomohlo. Už nevím co s tím. Internet mi normálně funguje jak v mobilu tak na PC. Budu ráda za každou radu, předem děkuji :)

Odpovědi na otázku

ani mne nejde Nokia suite 3.4.49. Nokia na staré veci kašle, Skype v Symbianu už ani nejde, app ponúka, ale žiadnu nestiahnem

V tom bych problém neviděla...není to tak dlouho co jsem z toho normálně stahovala....nevím jestli je chyba na mé straně nebo naopak...proto se ptám jestli někdo nemá s touhle věcí zkušenost a dokázal by poradit co s tím.....já už zkoušela snad vše aktualizovala jsem co se dalo ale prostě bez úspěchu.....ale souhlasím s tím že Nokia na staré věci kašle :)

Někde byla zmínka,že Nokia podporu starých systémů zabalila.Navíc,již v minulosti měl vyrobený typ podporu pouze 5.let.Vyzkoušeno na několika telefonech.Pochybuji,že Microsoft se po koupi Nokie bude starat o její telefony.Potřebují prodávat nové a moc jim to nejde,tak proč podporu.

Nokia zatím Symbian podporuje, ikdyž postupně vše ničí. Na Nokia Suite se už pár týdnů nejde připojit na svůj účet, přesto to ještě funguje. Aplikace nejdou, jedině přes wifi přímo do mobilu. Nebo ty různě stažené a "signed" se dají přes kabel stáhnout na PC, samozřejmě za dozoru Nokia Suite.

To bude nejspíš tím, že Nokia zrušila obchod pro své mobily, tedy se dá předpokládat, že už ani z jejich servrů nic nestáhnete.

Ale stáhneme!! Vždyť to píši výše..., samozřejmě přes WIFI z Nokia obchodu úplně v poho..Zatím funguje vše, neb se vše umrtvené dalo nějak nahradit.., ale od 5.prosince bude zrušena synchronizace. Absolutně nepochopitelné od Microsoftu, neb (19%populace) patří Symbianu a jen 5% populace používá WP, s (5% populace). Toto komunistické myšlení se jim záčíná nevyplácet! Nemůžu přece předčasně zabíjet něco, co je i po třech letech 4 krát "lepší"(Symbian), než to přerostlé děcko - WP. Snad se díky W10 a následnému WP10 už přestane počúrávat..