» Poradna » Web a internet

Ověření signálu xDSL v domě

Přeji hezký večer, při zařizování internetu v pronajatém bytě v řadovém domě jsem narazil na problém, že majitel to tu má domluvené s firmou A, kterou já nechci. Žádnou smlouvu s nimi však nemá. Rozvody v domě ale dělali lidé z firmy A. Typ připojení je pomocí zásuvky RJ 45. Já chci řešení od firmy B po staré telefonní lince, tuto zásuvku mám v bytě také a dvojlinka do ní vede. Technik firmy B donesl modem a napsal smlouvu. Pak pozval technika C - firmy co vlastní síť DSL linek v ČR aby provedl finální propojení. Majitel domu mu však neumožnil přístup k příslušnému rozvaděči. Argumentoval, že tato služba v jeho domě není nainstalovaná. Technik B z firmy mi však říkal, že připojení zde je. Než se pustím do sporu s majitelem, zajímá mě zda technik B měl možnost reálně při návštěvě mého bytu ověřit, zda je připojení 100% možné. Když (jestli to chápu správně) fyzické propojení měl provést až technik C. Je pak možné že dráty končí "metr ve zdi" a technik B jen provedl optickou kontrolu, že je "zásuvka na zdi" ? Lze to nějak od zásuvky ověřit, že jde o funkční vedení a ne jen zbytky trčící ze zdi co se neodstranily při rekonstrukci? Děkuji

Odpovědi na otázku

To by si sa čudoval ako technici overujú xDSL linku. Obyčajným pípatkom. Keď zapípa, tak je to prepojené. Najprv to ale idú spojiť do najbližšieho rozvádzača.

Ale nepovidejte..Uvedomte si, ze nejdriv je treba identifikovat spravny par (vodicu). To se dela tim pipatkem.Kdyz uz vime s jistotou, ze je vse propojeno spravne (protoze je propipano), pak teprve se resi, jake jsou podminky pro DSL. A na to se "pipatko" fakt nepouziva. :o)))))

K vám si technici doniesli laboratorne prístroje na meranie?U mňa prepípali, zapojili modem, počkali na rozsvietenie LED na modeme a odkráčali. Za 20 minút mali hotovo.

Smerem k majiteli proste predstirejte, ze chcete obnovit telefonni linku pro telefonovani. Domluvte se na tom i s tim technykem, at o internetu nic nerika..Kde je linka, je i DSL. V tomto smeru majitel keca. Otazkou je, proc presne to dela (a zejmena proc bydlet u kokota..).

Jak se liší řešení firmy B od řešení firmy A, když stejně všechno jede po drátech a ústřednách firmy C (CETIN), že je nutné se dohadovat s majitelem? :)

Zajímavé je, že mi Kyslíci v jedné firmě odmítli službu VDSL, neboť prý kabely patří alternativci. Ten ale nasmlouvané (80Mb/s) nebyl schopen zajistit a s 3Mb/s s výpadky jsem nesouhlasil pro změnu já. Tak ostrouhali oba. Objevil jsem ukončení rozvodu od firmy U a teď to funguje ke spokojenosti.

prave ze nejede. Řešení firmy B vede jinou linkou (minimálně v domě) než firmy A. Důvod proč to řeším je že firma B mi nabízí více jak 2x vyšší rychlost a ještě za poloviční cenu. Byť po VDSL s vyšší odezvou. Ale jde mi primárně o cenu.

Jake jjsou hodnoty pripojeni firmy A a proc ji nechce. Ono staci aby si majitel postavil hlavu a neudelas nic. Pokud objekt patri nekomu, stejne kazda firma co tam chce neco delat MUSI mit souhlas majitele. Jinak pokud jde o kysliky o2 tak oni proste vedi kde maji ukoncenou pripojku. POkud bych mel moznost tak do o2 bych nesel.

Tykraso, jak to tak ctu, nechtel bych byt tim majitelem...Ten technik z Cetinu je jediny, kdo se v celem pripade nema cemu divit, protoze to zazil uz stokrat. Ale firma A, ocividne zlocinny spiklenec s majitelem, urcite nechape, jak jste na ni vyzral, zatimco jedina spravna firma B umre hlady, protoze vas nebude mit za zakaznika, a vy budete bez AzDSL, coz vas donuti poridit si LTE internet od firmy D, kterouzto technologii vam zlocinny majitel nemuze snadno zakazat, a tak nakonec vyhrajete.Je to vase vec, ale rozmyslete si, jestli vam stoji za to vest spory s majitelem. AzDSL neni zadna vyhra, nereknu, kdybyste chtel enterprise spoj v desitce, ale bojovat za AzDSL, to musite byt poradne urputny a tvrdohlavy.

No ja bych spis nechtel byt najemnikem idiota, ktereho se zastavate. Protoze branit najemnikovi v pristupu k tel. lince, ktera v budove historicky je, je trapna schvalnost. Ikdyby pri tom uplne zbytecne najemnikovi nelhal.

Halt majitel je majitel Treba je to idiot, ale porad mu to patri, takze jeho pravidla plati...

Ano, to bezesporu. Proto je treba nebydlet u idiota.

Spravne. Ja bych take v najmu nebydlel.

Je to jen otázkou času, s čím se chytnou příště. Doporučuji četbu Poláček "Dům na předměstí".

Jako majitel jsem prostě pánem, jako nájemník tahám za kratší konec provazu.Souhlasím, že tady lze hádat, že ani pro nájemníka to není úplně výhra. Ale nezbývá mu, než jít jinam. Obchod musí být win-win, jinak je to nesmysl.

Jako neomezene LTE neni tak zle ani spatne, ale odezva je dost horsi i nez na ADSL (coz, souhlasim, fakt neni vyhra).Jenom u LTE se mu taky muze snadno stat, co me, ze ho operator (T-mobile) posle k sipku, ze ma obsazene BTSky

Odezva VDSL je OK, byt starsi implementace DSL na tom byly v praxi lip.Realne se to neda srovnat s tragickou latenci beznych wifin (byt existuji vyjimky) a lepsi uz jsou jenom CATV, opticka apod. reseni.(Vesele je, ze nad tou latenci tu place kdejaky juvenilni paran (tim se nechci dotknout nikoho konkretniho), pritom si to sam jeste hezky domrvi nejakou podivne nastavenou wifinou z jedne strany pokoje na druhou..)

No, ja mam stesti na vyjimecne WiFi a "smulu" na DSL a kabelovky. Ale neomezene LTE (mam VF) jako zalozni pripojeni je celkem pouzitelne. DSL ma vyhodu, ze telefonni draty jsou hodne rozsirene a kabelovka je proste jenom levna, ale rychlost prodava, a koho zajimaji nejake ostatni parametry...Jo, FTTH by bylo super, ale toho se asi nedoziju, ze by nekdo zacal tahat "FTTH do kazde rodiny". A to bych se nebal ani rozumne ceny kolem 2000 mesicne.

* samosebou pro nekoho s nizsimi naroky LTE staci - me to VDF jede 30/5Mbps, bez zatizeni 30ms, v plnem zatizeni 120ms. Coz je na web docela v pohode, ale na moji praci uz moc ne.

Pakliže ti ten objekt nepatří, tak ti tam nic nepatří. Klidně se můžeš stavět na hlavu. Pakliže se něco poškodí, a budeš označen za viníka, tak budeš muset vše uvést do původního stavu.Prostě nájemné bydlení sebou nese jistá omezení.Kromě toho, nechápu jak je možné že firma B a C tam prováděli jakoukoliv práci bez potřebného vyjádření majitele objektu. Ty tam nemáš žádný rozhodovací statut.Ale jsi naivní, že něco vyřešíš sporem s majitelem, v tom případě bych tě osobně ukončil nájem. Vždy je třeba hledat dohodu, bůhví jak jsi to "zařídil", ale pakliže lžeš tak se dohoda hledá těžko.