» Poradna » Počítačové sítě

Outlook.com a Seznam.cz

Ještě před rokem platilo, že na tehdejší Hotmail nedocházely dost často maily ze Seznamu.Důvod byl tento (zde je hezky popsán): http://www.mrpear.net/cz/blog/209/seznam-vs-hot... Chtěl bych se zeptat nynějších uživatelů služby Outlook.com, nástupce Hotmailu: je to již vyřešeno? I když řešení by bylo záhodno spíše na straně Seznamu, jde mi o to, jestli už vám, co Outlook.com používáte, maily od Seznamu prostě chodí, či jsou problémy stále.Prosím o zdržení se hodnocení služby jako takové, protěžování Gmailu atd., jde mi jen o tuto jednoduchou věc.Díky

Odpovědi na otázku

Outlook.com používám již jako primární schránku a nechávám si na něj přeposílat emaily ze seznamu i gmailu. Obojí je bez problému.Spousta mých známých email od Seznamu stále používá a zprávy od nich se mi neztrácí (nebo o tom alespoň nevím )

Hotmail resp. dnes outlook používám už asi 2 roky. Občas a je to zrovna cca 3 týdny se stalo, že hotmail mail od seznamu odmítnul resp. vrátil se odesílateli jako nedoručitelný.Co se mi ale stalo asi 3x za poslední 3 týdny bylo, že 3 maily z hotmailu nedošly. Vždy se jednalo o seznam.cz

Děkuji, i když za ne právě nejlepší zprávy.Hotmail jsem používal skoro čtyři roky (na vlastní doméně), loni jsem pokusně přešel na Google Apps. Není to špatné a hlavně maily chodí. Líbil ose mi webové rozhraní, to bylo u Hotmailu slabší. Outlook to ale hodně zlepšil oproti Hotmailu, takže tohle odpadá. Hlavně se mi však líbí microsoftí synchronizace kontaktů, kalendáře. To je úžasné. U Gmailu jsem používal jen webové rozhraní a tímto to vyřešil, ale klient je klient, navíc Google nikdy jeden neví. Aby nezpoplatnili i stávající zákazníky :D Rád bych se k Microsoftu vrátil, ale odrazuje mě právě nechození (či neodesílání) mailů.uvidíme, co další, ale problém asi trvá...

Zpoplatnit webmail může i MS a je to více pravděpodobné, protože v poslední době to s mS jde stále více z kopce.Kde jste přišel na to, že gmail nejde používat s poštovním klientem.

Klasik.uzai troll..MS (a webových služeb se to týká obzvlášť) je na tom poslední dobou čím dál lépe. Má vizi a konečně se to všechno začíná propojovat do funkčního celku.. Sry.

akira Venca von Bánhof se opět projevil totální zapšklostí vůči všemu od MS.Faktem ale je, že MS nikdy nenabízel lepší výrobky a služby.

No, hlavně že Linuxu se daří a jde to s ním v poslední době stále více do kopce :)

Bohužel je to velice špatné. Odesílání pošty i za jiný email je ok (outlook connector též OK), ale tragédie je příjem pošty. Při použití vybírání účtů pop3 to trvá 20 - 40 minut. Při použití přesměrování mailů přímo na účet hotmail (hodně to na fórech radí jako zrychlení) začíná ta pravá katastrofa. Půlka mailů přijde 20 - 40 minut, ale druhá půlka nikdy !!! a bez jakékoli hlášky. Vybírám účty hostované na forpsi, active 24 a quick (dnes O2). Rapidně se to zhoršilo v posledních cca 14ti dnech. Zkoušel jsem též místo hotmail.cz použít outlook.com, ale to samé. A s tím seznamem máte pravdu - když pouštím testovací várku mailů tak ty ze seznamu téměř vždy nedojdou, ale např. z centrum téměř vždy dojdou.Jsem z toho dost zoufalej, protože kdyby to fungovalo tak je to super (outlook connector, kalendář i kontakty), ale takhle fakt nevim :(

ANO.... rovnez jsem zaznamenala problem; od znamych, s nimiz komunikuji via e-mail a oni pouzivaji ". seznam.cz ,mi nedochazi jejich maily na mou " Hotmail adresu ".je to velice neprijemne ! Jeste pred 4mi tydny komunikace mezi nami probihala bezproblemove.Georgina

Už víc než dva týdny se vrací maily z Emai.cz na Outlook.com se zprávou o nedoručení. Seznam.cz mi potvrdil, že je chyba na jejich straně, jedna (nebo více) z jejich IP adres se dostala na Blacklist a nyní Seznam.cz vyjednává s Microsoftem o řešení; zaráží mě ale, že to trvá tak dlouho

ahoj, to už trvá tři roky. hodně štěstí.

Také jsem řešil problém, že se emaily vůbec nedoručovaly - ani se neobjevily v nevyžádané poště a odesílateli nepřišlo ani žádné info. Vyřešilo to přidat v nastavení outlook.com (v sekci bezpeční odesílatelé) celou doménu seznam.cz jako bezpečnou a najednou emaily chodí.