» Poradna » Programy

Outlook pravidla - nefunkční pro nově příchozí zprávy

Dobrý den,mám tento problém s aplikací Outlook:Nastavím si pravidlo, aby doručené zprávy od uživatele abc@abc.cz, které v předmětu obsahují def, byly přesunuty do složky ghi.Toto mi však funguje pouze při tvorbě pravidla, když jsem dotázán, zda chci toto aplikovat i na již doručené zprávy - potvrdím, že chci, a zprávy, které pravidlu vyhovují, se jednorázově do dané složky nakopírují.Nově doručené zprávy, které pravidlu vyhovují (tj. zprávy doručené až po nastavení tohoto pravidla), však stále chodí do složky doručené a pravidlo se na ně neaplikuje (odzkoušeno na více účtech Outlook a na více PC). Pokud pravidlo následně otevřu a ručně spustím, opět se i tyto nové zprávy přesunou - avšak pouze na základě mého ručního zásahu.Zasílám snímek, abyste viděli, jak mám nyní pravidlo nastavené:https://imgur.com/OGY4rBXByl by někdo schopen mi poradit, kde může být chyba?Díky moc!

Odpovědi na otázku

A ta slozka je soucasti tve mailove schranky na serveru, nebo lokalniho PST souboru? Pokud to druhe, tak pravidlo (ktere se v tomhle pripade aplikuje primo na serveru, pokud se nepletu) nemuze postu do tveho lokalniho PST kopirovat, pokud tvuj Outlook nebezi.Chova se to tak i kdyz je Outlook spusteny?

Složka je součástí schránky na serveru. Ano, emaily se nekopírují do složky ani v případě, že je Outlook spuštěný.

Ja delam pravidla primo na urcitem mailu. Klikni na zpravu pravym. Dej vytvorit pravidla a tam klikni od koho, jaky predmet a co s tim udelat. To je nejjednoduzsi. Ten bazmek v nastaveni je hoodne neprehledny.

To jsem také zkoušel, nicméně pořád stejný problém.

1. jaká verze Outlooku ?2. typ účtu ?3. při vytváření pravidla se dá zvolit zda se pravidlo vytvoří na přijaté zprávy - toto jste dával ?

Řešil jsem podobný problém a příčina byla v tom, že jsem měl nastaveno ještě jiné pravidlo, kde bylo zatrhnuto, že má po jeho zpracování ukončit práci. Tak třeba by to mohlo být taky ono....