» Poradna » Programy

Outlook nechává zprávy v Gmailu při úplném vymazání nebo přesunu do offline sl.

Včera jsem se po položeném dotazu zorientoval a našel pořádně co se děje. Používám Outlook s Gmailem a protokolem Imap. Pokud přijde email objeví se v některé ze složek v outlooku (štítek v gmailu). Pokud email standardně vymažu, tj. Del, nebo "mazací křížek" myší, tak se přesune do koše a po 30 dnech se vymaže. to je OK.Pokud ale zprávu vymažu úplně (se shiftem), což dělám u infoletterů, aktualizací, ...., případně pokud email přesunu do archívu v PST (Osobní složce), Outlook zbaví email štítků a nechá ho na gmailu, čímž se značně plní kapacita gmailu. Zprávu pak musím najít v položce "Všechny zprávy" a vymazat. Znáte někdo řešení?

Odpovědi na otázku

tohle je zjevně problém toho Utlouku. Mám Gmail přes IMAP v Thunderbirdu a klasické mazání přesouvá zprávy do koše a když vysypu koš, nejsou ani ve webmailu.

Klasické mazání funguje korektně. Úplné mazání a přesun jinam je problém. Že to bude chyba outlooku je asi taky jasné, mě spíše zajímá jestli existuje řešení, než kdo za tu chybu může.

Těžko ti někdo může poradit řešení, když jsi ani neuvedl verzi Utlouku...

Oups chyba..hlavně že jsem to našel...Microsoft Office 2016 pro domácnosti a podnikateleMicrosoft® Outlook® 2016 MSO (16.0.14228.20200) 64bitová verze

Dík, zkusím.

Tak to nic moc neřeší. Do toho nastavení outlooku se ve verzi 2016 vůbec nemůžu dostat a nastavení na straně gmailu nemá vliv.

IMAP si dává dost načas, tak vydrž.

a to je třeba ten důvod proč bys Outlook neměl používat. Odjakživa má problém s IMAP přístupem. Co pamatuju tak si na to poříád někdo stěžuje. Dej si Thunderbird jako všichni a jakmile si na něj zvykneš tak budeš mlátit hlavou do stolu proč si tak dlouho trpěl s tím dementním Outlookem. Pokud nemáš Exchange tak je Outlook vrcholně nesmyslná volba.

Nenašel jsem nic, coby fungovalo alespoň jako Outlook. Něco, kde jsou integrované i úkoly a kalendář a co je plně kompatibilní s Officem.

Bude umět naimportovat starej soubor osobních složek (pst) z Outlooku?

jo import z Outlooku by měl fungovat (na stejném PC)

To jsem zkusil a nic moc, některé mailové účty to nebralo.

Thunderbird normálně používám s Google Kalendářem, úkoly jsem nepoužíval nikdy, Exchange nemáme.

zkus radši ten https://www.thunderbird.net/cs/- chvíli je můžeš mít nainstalované oba - Utlouk i Thunderbird a uvidíš, s IMAP se ti pošta nikam neztratíNavíc ten tvůj Utlouk je už kapku obstarožní, tak možná si polepšíš celkově.

on hlavne robi problem, kde nieje. Za taku blbost by ma ani nenapadlo prechadzat na iny soft. Kos treba nastavit na mazanie pri vypnuti (ak to v outl. ide) a neriesit daky shift.

A poradíš mi teda jak? Už s tím laboruju dva dny.

"Pokud email standardně vymažu, tj. Del, nebo "mazací křížek" myší, tak se přesune do koše a po 30 dnech se vymaže. to je OK."nastav si menej ako 30 dni, neviem ako to ma outlook, nepouzivam outlook, pouzivam (budes prekvapeny) thunderbird. Tam to mam nastavene na mazanie pri zatvoreni, takze sa maze vzdy ked TB zatvorim.

Výborně, ale to není to s čím mám problém, jaksi....

Tak jsem si Thunderbirda nainstaloval na vyzkoušení - zkusil do něj dostat starou poštu z outlooku. To lze, dokonce oproti minulému pokusu před cca 3 lety zůstanou ty zprávy čitelné. Ale pokud vezmu zprávu z doručené pošty a přesunu ji do místní složky, zrovna tak jak u Outlooku zůstane na serveru a musím ji smazat z "Všechny zprávy". Takže mírný pokrok ano, ale přicházím:- náhledy příloh v okně čtení - třeba na to je nějakej plugin- možnost vyhledávání v přílohách - možná je na to taky plugin.No, nevím teda....

TrashAny mail that you delete from your inbox goes to your trash folder. After going to your trash folder, Gmail will automatically delete any trashed message after 30 days. The same is true for any messages your spam folder. You can speed up that process at any time, in either folder, by selecting any messages you want to delete and then clicking the "Delete Forever" button on the menu bar.takze pri IMAP to nieje chyba outlooku ale gmailu. On ma nastavene 30 dni a neda sa to menit.

Právě jsem tam našel zprávy klidně 2 roky staré. Ale ne v koši, ale bez štítku, jen mezi "Všechny zprávy". Umím se aučit to co mažu jen vymazat, nikoliv vymazat úplně, ale zprávy, které potřebuju zachovat a nechci je na serveru, prostě někam dostat musím, tak ještě se můžu zkusit naučit dělat kopie, nepřesouvat a následně smazat, ale to bude dost opruz.

Já teda v Gmailu moc štítky nepoužívám, sype se mi to v Thunderbirdu do Doručené, ačkoliv ve web verzi Gmailu je to různě - něco v Primární, něco v Promoakce apod.A složku "Všechny zprávy" v Thunderbirdu normálně mám.