» Poradna » Web a internet

Outlook 2016 zpožděné doručení emailů

Dobrý den,mám nainstalován Outlook 2016 a kolega 2013. Máme účet na Gsuite a začaly se nám některé emaily doručovat se značným zpožděním. Někdy 2 hodiny, ale stalo se, že přišel až druhý den. Přitom na Gsuite v administračním rozhraní vidím, že mail byl doručen a oštítkován. I ve webovském rozhraní maily vidím. Občas pomůže restartovat outlook, ale ne vždy.Nějaká idea, kde hledat chybu ? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zvolit nějaký spolehlivější poštovní server, optimálně český.

Ahoj, mě se tohle stávalo, když jsem používal pro poštu protokol IMAP a měl jsem hodně zpráv ve složkách. Než se to všechno sesynchronizovalo, tak to trvalo hodně dlouho a pošta tak chodila pozdě. Ahoj

Jj, to je presne muj pripad. Spousta podslozek a jeste vice mailu. A vyrešil jsi to nějak ?

Kdyby někdo řešil podobný problém - zatím to vypadá, že mi pomohlo zrušení volby, s kterou to v Outlooku 2013 sice chodilo, ale v FAQ Seznamu to zdůrazňují:"nezatrhávat volbu "Požadovat přihlášení pomocí zabezpečeného ověřování hesla (SPA)"

Tak zlepšení jen zdánlivé, definitivně vyřešeno až vymazáním větve registru:HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\OutlookVymazáním dat z profilu:C:\Users\%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\OutlookC:\Users\%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\OutlookA opětovnou konfigurací účtů a stažením pošty, konfiguraci automaticky nastavil server Seznamu.

Doplňuji, že s velikostí pošty to nesouvisí, můj .ost má 2GB.