» Poradna » Programy

Outlook 2016 - jedna uprava prijde treba 15-20x, pomuzete ?

Ahoj všem,poprosil bych o radu, odkud mám začít řešit problém s vícenásobně doručenými emaily.Poštovní klient - Outlook 2016, OS Win 8.1.Kolegyni se poslední dobou stává, že dostává některé emaily několikanásobně. Nezáleží kdo je posílá (komunikuje s partnery z celé ČR). PC je prověřeno (síťový Kaspersky a na PC je pro tento problém krátkodobě nainstalovám AVAST).Server máme na CZECHIA (i tam odesílám dotaz), komunikace probíhá přes pop3 a smtp.Nemáte nápad kde začít hledat příčinu ? Myslím, že jsem někde četl o podobném problému s outlook 2016, ale nedaří se mi to dohledat. Děkuji za pomoc !!

Odpovědi na otázku

Treba trochu behat po googli, podla vsetkeho sa jedna o nastavenie outlooku, kde nechava spravy na servri po dobu 14 dni a potom ich zmaze. A po dobu tych 14 dni ich dostavas vzdy ked si das dorucit postu. Viď:http://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office...

Tipuji na problém s konektivitou toho PC (Otlooku) k emailovému serveru.Emailová komunikace vždy probíhá ve fázích:1. navázání kontaktu klient - server2. zjištění zdali je adresát správný a je možné zprávu doručit3. vlastní přenos zprávy4. potvrzení že klient zprávu přijal5. ukončení komunikaceVe Vašem případě nedojde k bodu 4. a Outlook si tak myslí že zpráva nedorazila, proto jí stahuje znovu.Může to dělat jak internetová linka, tak např nastavení antiviru na klientské stanici, nebo klidně i samotný Outlook, pokud bude mít např. poškozený datový soubor PST.

Tak zrovna tuhle chybu jsem kdesi četl a je to čistě problém Microsoftu.https://redmondmag.com/articles/2016/02/29/outlo...

Tady to máš, přečti si celý článek...http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/...

Jedná se o chybu MS Outlooku 2016 po poslední aktualizaci, v případě, že používáš POP3 protokol a máš nastavené "Ponechat kopii zprávy na serveru" - toto je nutné vypnout v Upřesnění nastavení e-mailového účtu.