» Poradna » Programy

Outlook 2010

V PC používám Outlook 2010. Vyšší verzi nelze používat, protože správce pošty používá server Exchange, který s ničím jiným nechce komunikovat (alespoň takhle mi to bylo správcem serveru vysvětleno). Zhruba před rokem jsem začal mít problémy - naskenovaný dokument není možno odeslat přímo do pošty. Je třeba jej uložit a poté jako přílohu přiložit. To samé při přímém odeslání dokumentu ve formátu *.pdf není možné (používám Adobe acrobat 2017). Vždy se objeví chybová zpráva, že komunikace se staršími verzemi outlooku není možná. Programy mají zakomponovanou možnost zkrácených kroků, které však nelze využít. Můžete mi někdo prosím poradit co s tím? Předem díky!

Odpovědi na otázku

V prvé řadě bych vyměnil správce, protože používáte předpotopní verzi Exchange, která není delší dobu podporována.

Správce nejspíš nedisponuje finančními prostředky firmy. A výměna serveru včetně exchange a licencí k tomu může přijít klidně na 100 tisíc i víc, podle počtu uživatelů.

Kdyby 100 tisíc Kč...Exchange 2007 se dal koupit v neomezené licenci. To novější verze již neumí...

Tohle jsme nedávno řešil a náprava byla relativně jednoduchá.V Programy a funkce vyheledej instalovanou verzi Office, označ a zvol Opravit. Automatická oprava potrvá pár minut a až třeba 15 minut podle HW.Pak by mělo odesílání zase fungovat.A v dalším kroku případně přeinstaluj Adobe Acrobat. Ale myslím, že to už nebude potřeba.

Rada funguje - moc děkuji!!!! Outlook jsem nechal systémem opravit a ž to funguje podle mých představ a požadavků.Ještě jednou Díky!!!