» Poradna » Programy

Outlook 2010 pst soubor nejde otevřít skrze oprávnění

Dobrý den,zazálohoval jsem si datový soubor *.pst, ale nejde mi do Outlooku znovu naimportovat, protože prý nemám dostatečná oprávnění. Záloha proběhla ze stejné verze Outlooku (2010) bez reinstallu OS. Soubor jsem prostě zkopíroval mimo složku kde původně byl. Zkusil jsem návody z MS podpory, ale nefungovaly: https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/2621905 Oprávnění jsou nastavena pro všechny uživatele na max, soubor není jen pro čtení atd... už mě nic nenapadá. Předem díky za radu!

Odpovědi na otázku

A do vlastnosti > zabezpečení souboru ses podíval? Kdo je vlastníkem, jaká jsou práva atd.

Ano, všichni mají maximální práva. Nastavil jsem to dokonce i pro "everyone", popřípadě vypnul jakékoliv zabezpečení v řízení uživatelských účtů.

Opravte a přístup k nepřístupnému souboru PST pomocí programu Dakonify. Tento nástroj byste měli zkontrolovat jednou:http://dakonify.com/products/pstconverter/

A připojit jako datový soubor to PST jde? Tzn. neimportovat přes průvodce, ale jednoduše přidat další datový soubor ve vlastnostech Outlook profilu... Pokud to půjde, tak bych to pak "přeuložil" nebo drag-and-drop přetáhl do jiného uložiště...

Bohužel to píše to samé. :(

*vyřešeno* a zároveň vlastně ne. Soubor pst, kde mám problém s oprávněním byl kopií souboru původního, který jsem nikam nepřesunul. Ten původní jde nahrát jako datový soubor a s oprávněními potíže nejsou. Otázka je, co by se stalo, pokud bych ho někam přesunul. Díky za rady všem.

Tak potom je opravdu problém s právy. Ten soubor jste kopíroval pod jakým účtem ? Není ten "zdrojový" PC členem firemní domény a uživatel z Active Directory ?

Vyzkoušet na jiném PC zda jde otevřít.Případně bych zkusil nástroj na opravu PST souboru:https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/2621905Samozřejmě na kopii toho původního PSTčka