» Poradna » Programy

Outlook 2003 a více emailových účtů a os.složek

Dobrý den. Používám OUTLOOK 2003 a více emailových účtů s tím, že bych rád pro každý účet zřídil samostatnou tzv. Osobní složku [je to ta hlavní složka nad Doručenou poštou, Kalendářem apod.]. Chci to hlavně pro jednoduchost správy, kdy pro každý emailový účet budu mít svou složku Doručená pošta apod.. Řešil to už někdo z Vás? Jakým způsobem mohu postupovat? Klasické přidání složky i emailového účtu je jednoduché, ale jak to nastavit bez nutnosti filtrů při příjmu emailu, jak to nastavit, aby se Koncepty ukládaly pod ten správný účet apod. Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Nastavit si profily a pro kazdy profil vytvorit jiny pst soubor. Na vyber profilu se outlook zepta pri spusteni. Pak bude kazdy ucet plne oddelen.

Děkuji za informaci. Pokud tomu dobře rozumím, tak by to znamenalo nemožnost správy obou účtů současně zn. když bych se chtěl přepnout, tak bych vypnul a opět zapnul OUTLOOK? Viděl bych např., že mi na druhý email chodí pošta? Děkuji předem za doplnění.

Profily nepoužívej, nejsou pro tvé účely vhodné.

Vejdi v Outlooku do Nástroje - Emailové účty - Zobrazit stávající emaily
Založ nový datový soubor, pojmenuje, jak se má jmenovat (může být podle emailové adresy).
Potom založ nový e-mailový účet a urči, do kterého datového souboru se má doručovat.

Tím dosáhneš toho, že budeš mít pro každý účet vlastní "Osobní složku".

Děkuji. Postupoval jsem tak, ale ve finále, kdy mám okno s přehledem účtů, už k jednotlivým nelze zvolit samostatně: Doručovat nový email do následujícího umístění resp. když se pokouším o změnu tak to hlásí: Změnili jste výchozí umístění pro doručování emailů ...a tím se změní umístění Doručená pošta, Kalendář apod.

Domnívám se, že by to změnilo úložiště pro oba/všechny účty.

Ahgrrrgh sorry, přidělení datových souborů pro více účtů je možné až od verze 2007.

Tak jsem ti aspoň našel odkaz, kde jsou shrnuty možnosti filtrování, grupování, pravidlování ap.
Třeba tam nějakou inspiraci najdeš.

Ano bohuzel je to tak. Fungoval by zdy jen jeden ucet. Prepnout profil by melo jit i v outlooku v menu,ale tu 2003 momentalne nemam pred sebou abych se kouknul... Aby fungovali vsechny ucty najednou museli by byt nastaveny ty filtry, ale ty funguji tusim jen na prichozi postu, tudiz odeslane zpravy a koncepty a kalendar by to nechavalo jen v jednom uctu.

Děkuji. Ještě jsem obdržel výše uvedený postup, který mě také napadl, ale už ve finále ty emaily z jednotlivých účtů nelze [alespoň si to myslím] rozdělit do jednotlivých složek bez použití filtrů.