» Poradna » Programy

Outlook - rychlé kroky + předávání + formátování textu

Dobré ráno,chtěl bych Vás poprosit touto cestou o radu s outlookem. Mám v něm nastaveny rychlé kroky s funkcemi - odpovědět + předvyplněný text (má odpověď). Problém je ten, že přijde e-mail, který obsahuje určitý text (Verdana, 10) a já na něj použiji tento rychlý krok, mnou předvyplněný text nemá požadovaný nastavený font (Calibri, 11), ale font původní zprávy (tedy Verdana, 10).Zkoušel jsem všemožná nastavení v Možnostech -> Pošta (vytváření zpráv, šablony zpráv, možnosti editoru,...) - bohužel bez výsledku... Vždy je použito formátování z původní zprávy, na kterou odpovídám (pokud použiji funkci odpovědět, formátování je korektně Calibri 11). Pokud mám rychlý krok pouze s vytvořením nové zprávy + předvyplněný text (bez odpovídání na jiný e-mail), je zvolen požadovaný font z nastavení.Předem děkuji za jakoukoliv radu či tip, kde v nastavení zrušit nastavení formátování dle původní zprávy.

Odpovědi na otázku

To neřeš, příjemce to stejně může vidět úplně jinak, třeba jako prostý text - záleží na jeho mailovém klientovi, jeho nastavení, firemní politice příjemce a dalších asi 150 věcech.

Přesně Vždycky mě pobaví firemní marketingový manažeři, tím jak vymýšlí nějaký originálně vypadající podpis do emailu, ideálně unifikovaný pro celou firmu, nechaj si do něj naspat od grafika nějaký super čuper písmo a nenechaj si vymluvit že každý emaiový klient může obsah zobrazovat trochu jinak. Bohužel to platí i o Outlooku, kde každá verze se ke zprávám chová jinak.Obecně email by měl být nosičem informací nikoliv grafickými omalovánkami.

Presne to znam, a proto jsem ten pidpis nechal vygenerovavat jako obrazek. Oni tam chteli logo, popisky foto a kdovico. Nejde jim vymluvit ze to nejde. Proste to jit musi a badta.

Ale tak.. záleží nezáleží.. nedráždí to pak oko, že jo, tak sem dáme taky jednu užitečnou odpověď. Sice je to starej dotaz, ale je to jeden z prvních odkazů, který na tohle téma vylezeJde to třeba takto:Pokud jste v Outlooku tak ho zavřete.Najděte si ,třeba přez průzkumník, NormalEmail.dotm ( ..../Microsoft/Templates)Otevřete si ho (otevře se ve Worldu)Klik pravým myšítkem kdekoliv v dokumentu a vyberte PísmoNastavte si požadovaný font, v levém spodním rohu klikněte na Nastavit jako výchozí a vyberte volbu Všechny dokumenty založené na této šabloně. Potvrďte Ok.Potvrďte Ok i pro okno písma.Zavřete World - na změny v dokumentu klikněte neukládat, hned následně vyskočí upozornění, že jste změnili styly, stavební bloky atd. pro soubor NormalEmail, zde kliknout na uložit Ta dá.. máte hotovo