» Poradna » Programy

Outlook - příchozí pošta

Dobrý den, potřebuji radu. Používám nově outlook mail a bohužel nejsem vůbec technický typ :) Odesílání mailu z outlook funguje bez problému. Bohužel se mi ale nezobrazují doučené e-maily z jiné adresy. Zkoušela jsem odeslat mail z mého osobního mailu - podle gmailu došel v pořádku - mám ho v odeslané poště a žádná zpráva o chybném doručení nedošla. V outlook se mi ovšem nezobrazuje. Když se podívám na průběh odesílání a přijímání v aplikaci Outlook, hlásí mi to chybu: „přijímání ohlásil chybu (0x8004210A): Časový limit operace vypršel při čekání na odezvu z přijímacího serveru (POP). Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.“Nevíte prosím někdo co s tím? Předem mockrát děkuju.

Odpovědi na otázku

Špatně nakonfigurovaný účet (v Outlooku).

Účet jsem nastavovala dle tohoto odkazu: https://faq.active24.com/cz/642386-POP3-a-IMAP---n... Bohužel nevím, co by mohlo být špatně.

Test nastavení účtu proběhl jak??

Při testu nastavení účtu mi to hlásí v podstatě tu samou chybu, jak jsem již uvedla: „Přihlásit se k serveru příchozí pošty (POP 3): Časový limit operace vypršel při čekání na odezvu z přijímacího serveru (POP(. Pokud se tato zpráva bude zobrazovat i nadále, obraťte se na správce serveru nebo poskytovatele služeb Internetu.“

Máš špatně nastavené adresy nebo porty k tomu serveru.

Moc děkuji za odpověď, ale moc moudrá z toho nejsem :D Projela jsem snad celý google a žádná rada/návod, jak to zprovoznit :) Neporadil bys prosím (pro úplného lajka) jak ty adresy či porty správně nastavit?

No je potřeba do kolonek vyplnit ty správné. A které to jsou? To má každý e-mailový provider jiné. Najdeš to na jeho stránkách. A kterého používáš to já netuším...