» Poradna » Programy

Outlook - po spuštění se spustí dvě kopie

Zdravím,dal jsem si zástupce outlook do složky po spuštění, ale tak z 90% se mi po spuštění spustí outlook ve dvou kopiích. Nikde však nemám v seznamu, že by byl dvakrát... Také je zajímavé, že občas se spustí pouze jednou.

Odpovědi na otázku

Těsně po spuštění bývá OS v nestabilním stavu, proto se to spustí někdy 2x.Spouštěj to raději pomocí Plánovače úloh (při přihlášení libovolného uživatele a dej tam zpoždění úlohy cca 1-2 min). To spouštění co tam máš nyní samozřejmě odstraň. Pak už se to bude spouštět pouze jednou.

Varianta: nespouštět přímo Outlook, ale dávkový soubor (třeba .bat), ve kterém bude před spuštěním Outlooku pauza.timeout /T 10start outlook.exeJak dlouhý čas pomůže, jestli 10 vteřin (u rychlého počítače s SSD diskem by to mohlo stačit) nebo jestli prodlevu prodloužit, se dá vyzkoušet.

Takové poměrně složité aplikace opravdu není vhodné startovat okamžitě se startem systému, výsledek vidíš sám. Prostě ho spouštěj ručně až po plném naběhnutí windows, jiná cesta není.