» Poradna » Programy

Outlook - komentář ke zprávě

Ahoj,v Outlooku si můžu přidat zprávu do úkolů (dát jí termín zpracování - červená vlaječka). A zajímalo by mě, jestli neexistuje nějaký způsob, jak si k takovému úkolu přidat vlastní popis.Jinak řečeno, když si vytvořím obyč. úkol, můžu si tam nastavit titulek, datum a popis... Když si tento úkol otevřu přes boční panel úkolů, vidím toto okno. Pokud je však úkol vytvořen ze zprávy, otevře se zpráva, kdo které si nemůžu přidat žádné svoje poznámky. (Přidávání kategorií není udržitelný systém.)Říkám si, že tohle musel někdo řešit a třeba jsem jenom slepej a něco stále přehlížím...

Odpovědi na otázku

Co máš za verzi Outlooku? Ve verzi 2007 mi jde normálně po kliknutí na jednotlivá pole úkolu (Předmět úkolu, datum zahájení, čas připomenutí...) měnit co je třeba. Nezáleží, jestli je úkol vytvořený z mailu.V seznamu úkolů - 1klik označíš úkol, 2klik edituješ (rychlý dvojklik otevřeš úkol)

Myslel jsem e-mail s přidaným termínem - o vytváření úkolů z e-mailů jsem nevědě (viz má odpověď níže).

Jednoduše "chyť" myší email a přetáhni ho do úkolů. Automaticky se ti vytvoří úkol, kde můžeš provádět veškeré změny popisu atd. včetně těla emailu a příloh. Snad jsem pochopil cíl tvého dotazu správně.

Díky, tohle se bude hodit!Má to jeden háček. Nepropojí se to s e-mailem. Úkol se vytvoří separátně.

To je pravda, vytvoří se separátně, ale v tom nevidím, žádný problém. Neznám cíl využitelnosti nebo kde to může udělat problém, ale:Přijde email - řeknu si vyřídím zítra - přetáhnu email do úkolů - vytvořím úkol s tělem emailu - další den to na mě houkne co mám dělat - skočím do emailu - vyfiltruji /případně mám vytvořenou složku z před seřazením emailů s praporkem/ - odpovím

Po dalším hledání jsem objevil další způsob na krátké poznámky:1. Přidat e-mailu termín.2. V panelu úkolů na něj kliknout druhým myšítkem a přidat upozornění3. Do příznaku napsat poznámku a podle potřeby vypnout/nastavit upozornění.Tento příznak se zobrazuje v e-mailu pod předmětem vedle modré ikonky s bílým "i" (informace).

Potřebuji podle přidané poznámky filtrovat zprávy, toho lze dosáhnout takto:1. úpravou předmětu příchozího mailu - mail musíme otevřít jako samostatné okno a kliknutím do předmětu ho můžeme upravit/doplnit2. úpravou těla mailu (doplněním pseudo štítku) - mail musíme otevřít jako samostatné okno a v menu -> zpráva / přesunout -> rozklikneme ikonu "další akce přesunutí" a vybereme "upravit zprávu". Tím můžeme libovolně doplnit tělo mailuvše popsané platí pro Outlook 2016, ale předpokládám, že stejné to je i pro starší verze

Ahoj,tohle mi moc pomohlo, díky za to!Ještě jednodušší (rychlejší) je pak rovnou u mailu kliknout na příznak (vlaječku) pravým myšítkem --> přidat připomenutí (tudíž to co píšeš, ale bez přidávání termínu do úkolů ;)Jinak zprávy jsou pak dle této poznámky v příznkau i filtrovat, takže super! I když jako nějkaá nativní fce by to bylo jistě elegantnější ;) čus!