» Poradna » Mobily

Outdoorová kamera kolem 4000kč

Zdravím mám takové dilema, chtěl bych si pořídit outdoorovou kameru jenže se nemůžu rozhodnout.1.Lamax X8 Electra - sice slabší v kvalitě videa, ale zase hromada příslušenství2. Rollei Action Cam 420 - podle mně dost dobrá ,ale zase se prodraží příslušenství...Nebo nějakou další kterou doporučíte, chtěl bych ji na motorkou jakožto plnohodnotnou dokumentární kameru z cesty, takže nějaká vodotěsnost mně fakt nebere. Za to timelapsy a další funkce ano :)díky za názor...

Odpovědi na otázku

Díval jsem se na srovnávací videa Rollei Action Cam s GoPro Hero4+ a je evidentní že Rollei: 1) má potíže s vyvážením bílé 2) velký problém v protisvětle 3) výrazně nižší dynamický rozsah 4) o fous horší zpracování obrazu . Na druhou stranu je cenově 3x levnější jak GoPro Hero 4 http://www.aaron.cz/produkty/gopro-hero4-silver . V zásadě na solidní záznam ty levnější nebudou. Na dokument už vůbec ne - ale tam bude ztrácet i GoPro - to je dáno technologií snímače - obraz z jízdy na motorce se vždy rozhodí, když bude povrch nedokonale rovný. Pokud ti tedy sednul ten záznam z Rollei, tak jdi do něj. Lepší už to v této cenové kategorii nebude.

okay, díky za názor :)

proč nemáš ve výběru i Xiaomi Yi? Ta se za ty prachy prý povedla dost. Napadla mne ještě Sony Action Cam, ale ta už bude cenově mimo...

Čau, já osobně bych volil spíš tu lamax kameru, přeci jen když vemeš co ještě utratíš za příslušenství, nepřijde mi to zrovna nějak výhodný. Zrovna u motorky je zásadní to příslušenství, třeba jaký držáky nebo lepení máš v balení.