» Poradna » Programy

Otvírání souboru v Excel 2007 trvá velmi dlouho

Mám v práci i doma stejnou konfiguraci: Win XP Pro SP-2 CZ a Office 2007 CZ. A obou PC mám stejný problém: Otevření XLS soubor poklikáním na soubor nebo na jeho zástupce trvá velmi dlouho (skoro 2 minuty) - i když okno Excelu naběhne hned, ale prázdné. Někdy pomůže, když předtím nebo i během té doby otevřu prázdný Excel (tedy ne přímo s tabulkou) a překliknu mezi těmi dvěma excelovými okny. Pak se tabulka otevře normálně rychle. V událostech není zapsáno nic relevantního, v jednom případě jsem objevil toto (ale nevím, zda to s tím souvisí):
EventType office12asserttimer, P1 p1ml, P2 12.0.4518.0, P3 5, P4 515, P5 NIL, P6 NIL, P7 NIL, P8 NIL, P9 NIL, P10 NIL.
Samozřejmě Centrum pro odbornou pomoc nic neřekne (ještě nikdy mi nic neřeklo).
Znáte někdo tento problém?
Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Mám stejný problém, neví někdo, co s tím?

Zažil jsem podobný problém, který souvisel s ne zcela dobře pracující síťovou tiskárnou - pokud byla jako defaulní, tak se Excel otvíral velmi dlouho. Tohle ale asi nebude ten případ (co kdyby to ale pomohlo někomu jinému ...)