» Poradna » Ostatní

Otvírání nových škodovek přes Wi-Fi

Myslím si, že Škodovka to bude hromadně deaktivovat v připravovaným modulu, až se objeví prográmky na otvírání škodovek přes Wi-Fi a že zůstane jen u tý dálkový kontroly přístrojový desky, sledování polohy vozidla a ovládání maličkostí přes mobil. Zatím si někdo od nich dost věří, že to má "vychytaný" loginem. To je fakt blbá sranda, aby někdo cizí odemykal, stahoval okýnka, zapínal topení, světla...Wi-Fi má v otevřeným prostoru dosah jistích 100m a když se použije ziskovější anténa, tak nebude problém s okna paneláku otvírat auta na kilometr vzdáleným parkovišti.

Odpovědi na otázku

oprava "až se objeví prográmky" špatně jsem to napsal, prográmky existují, ale až se začnou používat i k tomuhle průniku.

Třeba to bude přes Internetbanking,Pošlou Ti zabezpečovací kód přes SMS,dvakrát to potvrdíš a pak budeš moct zapnout topení.No co,otázka pouhé čtvrthodinky,když máme už žárovky na Wi-Fi.

Ty myslis, ze je to wifi ?Ja si myslim, ze oni to len volaju wifi, ale v skutocnosti to ma zmenenu PHY vrstvu, takze je to mimo specifikacie wifi. To samozrejme nevylucuje spetny inginjering.