» Poradna » Ostatní

OT:Recenze na knihu Pan prstenu v Rudem Pravu z roku 1977

Recenze na knihu Pan prstenu v Rudem Pravu z roku 1977 Jde o dalsi utok proti socialistickemu zrizeni. Rise zla, z niz se vali popel a dym, je pruhledne umistena na vychode, obrazem delnicke tridy, ktera jednotna v potu tvare buduje tezky prumysl, maji byt odporni a zli skreti. Samozrejme ze synacek z burzoazni rodiny nemuze videt na tezke praci nic krasneho a povznasejiciho. Obyvatele zapadu – zemi oplyvajicich mlekem a strdim - elfove (neboli aristokracie), lide(burzoazie) a hobiti(statkari) ziji naopak v blahobytu (aniz je vysvetleno, odkud jej ziskavaji) a jedine, co je trapi, je "hrozba" z vychodu. "Sily dobra" zde predstavuje sbirka predstavitelu techto reakcnich kruhu, jejichz ruce se nikdy nedotkly poradne prace. Jejich vudcem je Gandalf, siritel zpatecnicke ideologie, s jejiz pomoci udrzuje obyvatelstvo v nevedomosti a strachu pred pokrokem. (...! ) Neni pak divu, ze Saruman, zastance utlacovanych a pritel pokroku, je prohlasen za zradce a jeho sidlo je zniceno bojuvkou fanatickych zpatecniku. Kdyz pak siri socialismus v Kraji, je chycen a bez soudu potrestan hobity,podporovanymi a placenymi kapitalistickou mocnosti Gondorem. (...) Ale socialismus se nastesti neda znicit hozenim jakekoli sve relikvie, i te nejposvatnejsi, do ohne.Drz se Mordore, obkliceny nepratelskymi reakcnimi sousedy.

Odpovědi na otázku

Tohle fakt napsali? To se mi moc nezda ze by psali recenzi na knihu ktera u nas nevysla.

no tak asi hadej, proc to nevyslo...

To je převelestaré...

Došlo mi to mailem už před pár měsíci. Ale je to dobrý

No já čumím. Takhle to ale chodilo.

Klasicke mydleni mozku a la Velky (rudy) bratr. Tohle bylo za meho mladi na dennim poradku. Jen houst takovych retroclanku, aby si dnesni mladi sympatizanti s komousema uvedomili, ze tudy cesta nevede...

Jako kdyby západ neměl nic jinýho a lepšího na práci, než se starat o to, jak prudit ty co měli smůlu a zůastali na východě...BTW. Mife, kolik křížků máš zhruba na hřbetě?

Zrovna cerstvych sestatricet levelu...

Tak to já jsu teda mladej ušák vůči Tobě, tam se dostanu až získám zkušenosti pro dalších 14 urovní týhle live game....

A jseš si jistej mifíku,kdo je kdo...  http://analyza.wz.cz/

Neverim, podle me je to podvrh.Napis kterej den to vyslo, at to muzu overit.

Tento text pochází z novin Czerwony Sztandar, kde vyšel 24. května 1971, a jeho autorem je Wladyslaw Oczeret.

No vidite ostatni, ja rikal hned, ze to je nejaky levy.Takze zase jenom tlachani.Bohuzel zda to vyslo v tom polskym deniku overit nemohu.

Je to blábol, takhle se možná psalo v padesátých - šedesátých letech, ale rozhodně ne v 1977.A už vůbec nechápu, proč by mělï komouši recenzovat knihy, které u nás nevycházeli - aby na ně upozorňovali ? Tak to nebylo...O tom nepřijatelném se mlčelo, až když nebyla jiná možnost, "nějak" se to komentovalo, ale Pán prstenů jim určitě nestál za recence.IMHO jde o podvrh někoho, kdo moc prožívá televizní Černé barony (jinak dobrý seriál) a aplikuje slovník hlavních hrdinů i na jiné věci, ale je tady rozpor v době, kdy se odehrávali Baroni a kdy vyšel Pán prstenů

Bohužel to pravda je, takhle se psalo i v roce 1977 (po okupaci SSSR dost těžké roky). Co Ty víš o roce 1977? Kolik Ti bylo?

Pokud si pamatuješ, že  v Rudém Právu vycházeli  recenze "západních" knížek, je v Tvém případě argumentace o věku opravdu na místě, protože Ti už bohužel paměť moc neslouží.Jinak by sis pamatoval, že tento plátek obsahoval 95 % propagandy, 3 % zpráv a 2 % sportu.Na literární okénko tam nezbývalo moc místa....

A právě tento článek byl v oněch 95%, jak se o nich zmiňuješ. Jinak paměť mi slouží velice dobře - možná na rozdíl od Tebe, pokud jsi vůbec ve věku, že by jsi si měl co pamatovat.

Haha, v 77 pokud vím, naháněli Plastiky a to byly teprve článečky :)

docela by to stalo za sfilmovani - mozna y z toho byl jeste vetsi trhak nez original:)

To je úplnej blábol.Takový recenze v životě v RP nebyli,maximálně recenze na ponaučení z krizového vývoje.

Blábol to není,viděl jsem oskenovanou stránku RP kde tato recenze byla.Podruhé jsem ji viděl v týdeníku Květy(nevím jaké číslo,ale bylo letošní "2004") kde tato stránka byla otištěna.

Věřím tomu, že to tak vyšlo. V Ruďasu vycházelo spousta takových perel; mimochodem v 76 nebo 77 v souvislosti s honem na PPU (Plastic People of the Universe) VE VŠECH denících vycházely takové "skvosty", že člověk dneska žasne.

Docela rád bych si pár takových skvostů přečet, ale netuším, kam na to jít. Nemáte někdo link na nějaký takovýto podobný "humorný" články? (paradoxní je, že tehdy se ty články musely tvářit smrtelně vážně).

Fakt to chceš znova číst, ty seš ale Prasak

Jak "znova"??? Já to v životě pořádně nezažil, když takovýto články ještě vycházely, tak jsem chcal do plínek, pamatuju si tak maximálně fronty na banány a prázdný pulty u řezníka. Kdyby ses podíval o pár řádků výš, viděl bys, že jsem tyto léta nemohl prožít, no a protože dnes se těmto věcem můžeme beztrestně smát z poných plic, tak si to rán přečtu.

jestli to neni podvrh, tak by me zajimalo, ve kterem vydani presne je ten "clanek" a jake je jeho uplne zneni (bez trojtecek).

Ale vzdyt to je podvrh.O nekolik radek vys se o tom pise. Ve skutecnosti to nevyslo v Rudym Pravu ale nekde v Polsku.

A tady pisou, ze to vyslo v roce 1983.http://www.pan-prstenu.cz/news/view.php

Kecaj, napisou rok, ale presny datum ne, protoze moc dobre vedej, ze je to kec. Ono by se lehce dalo dohledat, jestli to skutecne vyslo, kdyby napsali datum.Ale na druhou stranu, vychazeli i jiny veci, o kterych se nemluvi. Treba jeden dnes velmi uznavanej filmovej kritik napsal do odbornyho casopisu o filmu Slunce, seno, jahody neco v tom smyslu, ze je to totalni hovadina, protoze na nasi socialisticky vesnici uz zadny farari nejsou a kdyz tak jsou mnohem uvedomelejsi nez ve filmu.

To je asi pravda, ale jeden kritik taky napsal ještě za komoušů, že filmSlunce, seno a pár facek je tak akorát pár facek dobrému vkusu.Pod to se klidně podepíšu.

Kdyz budete verit vsemu co vam kdo nakeca, za chvili dokonale zblbnete a takove lidi tady potrebuji