» Poradna » Programy

Otravna ochota WinXP

Poradte mi ako vypnut automaticke otvaranie vlozenych CD v systeme Xp.Ak pouzijem "nevykonat ziadnu akciu" tak po dalsom vlozeni sa nic nezmeni.Nemozem sa toho okna zbavit.Pouzivam Windowscommander a Riadne ma otravuje ked stale musim rusit tie okna.Pocul som ze sa to da vypnut v registroch ale neviem kde.Mozno ze na to je aj nejaka utilitka.

Odpovědi na otázku

tento počítač - ikona cd - pravým myšem vlastnosti - záložka autorun - projdi všechny možnosti a všude zatrhni nedělat vůbec, ale lautr nic.(tweak ui vypínal jen volby udio a datové cd, xp rozlišují více možností)

Tuto moznost som uz vyskusal a nic sa nezmenilo.Vlastne som uz skusil asi vsetky nastavenia ktore poskytuje XP a nepomohlo.Preto som myslel ze sa to bude dat cez registre.

1.Spustit Regedit:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servi ces\Cdrom\Au toRun0=vypnuto1=zapnuto2.Anebo druhou možnost: spustit rovněž s příkazového řádku gpedit.msc a vyhledatKonfigurace počítače/Šablony pro správu/Systém/Vypnout automatické přehrávání. 3.A příště zkus hledat v poradně,bylo to tu snad už 50x.

Pokud mas WinXP professional, tak dej Start - spustit - napis gpedit.mscOtevre se okno, v leve casti dej nastaveni Konfigurace uzivatele - Sablony pro spravu - System a vpravo poklikej na Automaticke spousteni - nastav Povoleno. Pouzit a OK.Uz se ti ale nikdy nespusti zadny CD, ani napr. kdyz vlozis hru, tak se ti neobjevi okno s instalaci apod.!

Stáhni si a nainstaluj XP-Antispy a tam si všechno potřebné povypínej.