» Poradna » TV, audio a video

Otočení videa v PC na stojáka tak, aby v mobilu hrálo zase na stojáka

ahoj,řeším následující problém: video natočené v mobilu na stojáka lze snadno otočit v PC editaci asi v každém programu pro úpravu videa, ale to je vždy uloženo nakonec zase v pseudoširokém formátu a když to upravené video nahraji zpět do mobilu, tak už to mobil neotočí a přehrává to jenom na šířku, ale tak, že ten úzký obraz je postavený vertikálně, ale otočit obraz otočením mobilu do v tomto případě větší stojaté verze už mobil nechceNeznáte někdo nějakou fintu, plugin nebo aplikaci, jak to vyřešit abych nemusel dělat od každého videa 2 verze, jednu pro pc a druhou pro mobil?Já jsem zatím na žádný plugin nebo řešení nenarazil-nejčastěji používám Adobe Premiere a mezi jejich pluginy jsem nic nenašel a ani v googlu jsem zatím žádné řešení nenašel, ale zatím jsem hledal jen v českých heslech

Odpovědi na otázku

Priroda to uz vyriesila za teba a dala ti oci vedla seba a nie nad sebou. Tak toc videa ako clovek co ma rozum a nie ako ovce z Instagramu.

"Priroda to uz vyriesila za teba ..." Kupoval som repro sustavu, pozrel som sa do zrkadla (naozaj dokladne) a zistil som, ze naozaj nemam 5+1 usi. Tak som kupil stereo.

Dusanku on pisal o videu, tak citaj s poruzumenim a neplet tu svoje usi, ak tomu nerozumies tak sa vrat do skoly, nrch ta naucia citat s porozumenim.

To je logické, protože když to někdo upravil na šířku, tak k tomu přidal černé okraje, které jsou teď nedílnou součástí videa. Bohužel, to je ta debilita natáčení na výšku. Lidský zrak má zorné pole na šířku, takže je pitomost natáčet na výšku. A navíc když to někdo natočí na výšku, tak je to definitivně zprasené a nedá se to rozumně sledovat na ničem jiném, než na mobilu. Kdežto videa natočená na šířku, se dají naprosto regulérně sledovat na monitoru, TV i na mobilu. Takže příště si jen prohlídej, abys natáčel vše na šířku. Jinak upravit to jak pozaduješ jde, potřebuješ nějaký videoeditační program, kterým odřízneš ty černé okraje, ale bude se to muset celé překódovat.

jo, tohle jsem zkoušel v adobe premiere a tam mi to nešlo, pořád to drželo ten "široký režim"

Jak píšou kolegové - finta, plugin nebo aplikace není potřeba. Stačí zajistit na hw úrovni, aby byla videa natáčená tak, jak člověk vidí. Širokoúhlý obraz vychází ze zorného pole oka. Žádný vysokoúhlý obraz neexistuje.

Dobrej pojem, "vysokoúhlý obraz"

Už jsem na netu četl též definici "sexual sight".

hm, já taky natáčím na šířku a považuji to za debilitu točit na výšku, ale jiní ne a bohužel se z toho stává móda a zabývá se jí třeba už ji You tube, jen zatím nevím, jak to řeší tam

Tam to obvykle řeší pomocí Blurred Background/Sides, což vypadá ještě hůř, než plné černé okraje.

souhlasím, me to taky leze na nervy a je to horší než holé okraje, ale to není řešení tohohle problému, to je jen upravený široký obraz

Za natáčení nastojáka bych, obrazně, fackoval. To fakt někdo vymyslel de*ibiltu a jako spousta de*bilit se to rozšířilo. Je to nepřirozené pro lidské vnímání a vypadá to hnusně.

je to debilita točit na vejšku. Mám pocit že se to ty paka nikdy neodnaučej protože je to čím dál častější a zjevně nikomu nepřipadne divný tam přidat po stranách černý nebo rozmazaný pruhy a pak to zpětně na mobilu sledovat na vejšku ještě menší.Schůdnější bude když výrobce použije prostě větší snímací čip aby to točilo normálně i když primitiv mobil drží na vejšku.

Tak tam ku*va neměň poměr stran toho videa, nejlépe to nechej ve stejném rozlišení jako jsi to natočil. Černé (nebo i jinak barevné) okraje tam automaticky vloží přehrávač. Nech to na přehrávači, už stačí že jsi to video natočil na výšku, nenič ho ještě víc.

když to nechám tak jak z mobilu, tak je obraz v PC otočený na ležato a i tak mi to otevřou videoeditační programy, a když to otočím třeba ve VLC a přeuložím, tak je to zase ve pseudoširokém formátu, stejně tak i v Adobe PP , magix video atd...

Protože ty programy nepočítají s tím, že si někdo vytvoří pseudoformát videa otočením mobilu...jediné smysluplné řešení je točit normálně.

Tady je zase bratru zpatecniku a strazcu tradicnich hodnot... videa na vysku mi nevadi, nekdy je potreba se jednoduse zbavit rusiveho okoli a zduraznit to co je nataceno (vyplnit tim zaber), tam ma video na vysku smysl a nevidim na nem nic spatneho. Argumentace polohou oci a zornym polem je trosku mimo

A v konečném důsledku je na tom videu většinou 3,14ču pořádně vidět. Prostě nepřirozený záběr.

Je na to program Free Video Filip and Rotate.