» Poradna » Mobily

Otočená kamera o 90°

Dobrý den,v origo aplikaci Fotoaparát mi foťák snímá normálně, ale pokud používám např. nějakou QR čtečku je obraz otočený. Přikládám screen. Mám root. Nevim co s tim, ale např. na ty QR je to strašný. Nešlo by to v těch aplikacích njak vyřešit (těch aplikací jsem zkoušel několik). Stejný problém i v aplikaci snapchat, která na všech mých ostatních zařízeních jede bez problémů. Konkrétně mám S5363 s nejnovější stockROM ze sammobile. Problém byl už před rootem. Díky za radyPřikládám screen obrazu QR čtečky: http://androidforum.cz/download/file.php

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, že stejnou vadou trpí i bratříček galaxy Ace. Takže ne vada mého kusu. Bohužel už je to starší model, nemohu vyzkoušet u někoho jiného.

Nerozumím důvodu. Vadí ti až tak strašně, že QR kódy snímáš o 90° otočené? Vždyť je to jedno?

jen ještě dodám: Pokud vadí, doporučuju vyměnit mobil. Manželovi jsem koupil neznačkové Evolveo za pár šupů a snímá "správně" na stojáka.

"Manželovi jsem koupil " WOW tak to je síla. Snad je "manžel" spokojený...

mno... nebyl jsem si jistý, jestli mu bude mobil s OS sedět. S kompama moc nekamarádí - byl jsem mile překvapen. Jak evolveem, tak Medvědovým nadšením z obrmobilu a androidu obecně. Původně jsem uvažoval o některé z těch levnějších nokií, ale pak jsem si řekl, že kdyby na tom něco zamotal, tak s Androidem se mi bude rozmotávat asi nejlépe.

kupodivu zatím nic nezamotal (kromě toho, že jsem dostal málem infakrt ze všech těch Lidl, Tesco, DM a spol aplikací - ale na to si člověk za 10 let už tak nějak zvkyl).PS2 Ich: já vím, že jsi to myslel jinak

Nejde mi o to změnit mobil. Tatka jel na sluzebku do zahranici a pujcil si muj mobil (Xperia M), ma S4 a nechce si ji znicit. Pokud znici ten muj, tak mi koupi (snad) jinej :D Pouzivam prave zalozni Galaxy Y a ano, s QR kódy pracuji prakticky denně a ve větším měřítku. Celkem to vadí, když pohnu mobilem doprava, a obraz de nahoru. Nemůžu efektivně rychle zaměřit na kód. Ze 2s snímání může být (v případě xperie) i 0,5s. Takže to docela vadí. Už jen proto, že mě zajímá, čím to je. Samozřejmě že můžu použít programy typu screen rotation atd, ale ty mi otočí celý obraz. P.S.: Užívejte si manželské hrátky :D Nic proti.

lol - na ty blbosti my už kašlem já mám ledničku a Medvjěd ty letáky v mobilu ;)

Ale jinak: zkoušel jsi jiný QR reader?

A četl jsi můj příspěvek celý ? Nebo si si u toho hrál s "medvědem" a přehlídl si, že to mám u několika QR čteček i aplikace Snapchat (když nevíš co to je, najdi si to). Díky za tvoje smysluplné rady, blbce si jdi dělat z někoho jiného. Jde mi o radu, od člověka, který tomu rozumí víc než já. Zalezte si pod peřinku a udělejte si bunkr, teploušci.

jasně zlato ;)

Je to špatnou kompatibilitou aplikace s mobilem, nic s tím sám nenaděláš. Máš jedinou možnost, zkus napsat vývojáři aplikace. Kdysi mi to taky jedna fotoaplikace dělala, tak jsem napsal autorovi a on to v příštím updatu opravil.