» Poradna » Windows (a jiné OS)

Otisk prstu nefunguje, nemohu se přihlásit přes PIN ani heslo

Ahojte,přítelkyně mi přiložila prst na čtečku (poprosil jsem jí z gauče ať mi vypne pc - bohužel má dell tlačítko pro vypnutí také jako čtečku) a načetlo jí to jako nesprávný otisk a tuto variantu windows 10 zablokoval. Nemohu se přihlásit do Windows, na Microsoft účtu zdá se nemám NTB v zařízeních. Nepamatuji si PIN ani heslo (kvůli čtečce jsem je nikdy nepoužil) a dostal jsem se do fáze, kdy PC píše, že mám počkat 2 hodiny na zadání pinu.Poradí mi prosím někdo, jak z tohoto elegantně pryč?Dell Inspiron 15 7000 Gaming.Děkuji mnohokrát.

Odpovědi na otázku

Použít další prst, který jsi tam měl nastavený.

Ty bohužel také nefungují.... chce to už jen výhradně PIN :(((

No musíš pochopit, že to zabezpečení tam není jen tak pro srandu a nemůžeš čekat, že ti někdo bude schopen říct, jak to obejit, protože výrobce se samozřejmě snaží, aby to nijak obejít nešlo. Jinak by to jaksi bylo k ničemu. Takže pokud ani po restartu a vyčkání pár hodin stále nebude brát tvůj otisk prstu a nevzpomeneš si na PIN/heslo (máš to mít zapsané, není to tam zbytečně!), tak se obávám, že není jiné cesty, než vzít fakturu a jít do autorizovaného servisu.

Podpora DELL mi sdělila, že není jiné možnosti než přeinstalovat PC se ztrátou dat bohužel :/

Tomu se říká smolík :(

Tomu se říká zabezpečení...

pravda :)

Pokud jsi neměl šifrovaný disk, pak jej výtáhni z notebooku, data si zkopíruj, pak přeinstaluj a data vrať.

Stačilo by mi, aby NTB zpátky bral můj otisk, :/

Tak sis měl zapamatovat náhradní přihlašování. Pokud se systém jednou rozhodl považovat otisk prstu za nedůvěryhodný, tak ho už nijak nedonutíš ho přijmout, jedině tou náhradní metodou - PINem. Tomu se říká ochrana dat. Předpokládám, disk je zašifrovaný, takže smůla. Ale můžeš to samozřejmě zkusit, vytáhni z notebooku disk, kup si interface do USB a zkus ji připojit k jinému PC.

Jdi z jiného počítače na web MS a tam se chtěl přihlásit pod svým účtem. Sice po tobě bude chtít heslo které si nepamatuješ, ale také budeš mít několik možností obnovení. Pokud nejsi zloděj nebo uplný vůl, tak některá z nich ti problém vyřeší a heslo si zresetuješ.

Tohle určitě není zabezpečení Windows...

Heslo, které jsem vyresetoval tímto způsobem na pc nefunguje, ntb chce už pouze PIN. Po přihlášení onen ntb v zařízeních nevidím :/

Protože to není zabezpečení Windows, ale hardwarový zámek počítače. Jediná věc, kterou můžeš teď zkusit, je vytáhnout harddisk a přes USB interface nebo rámeček ho připojit do jiného PC, jestli náhodou disk není nešifrovaný. Ale vzhledem k tomu zabezpečení nejspíš šifrovaný je a v tom případě neexistuje žádná možnost, že by ses k datům ještě nějak dostal. Ale když máš tak drahý počítač, tak určitě máš aspoň důležitá data zálohována ;)

Opravdu dobrý systém ten šit Windows 10. Když ti zablokoval počítač nyní, tak ti to třeba udělá i reinstalu. Nejlepší bude se tomuto šitu vyhnout obloukem. Požaduj po Microsoftu náhradu škody.

Ty zase vůbec nevíš která bije... Tohle nemá se zabezpečením Windows nic společného.

A i kdyby mělo, tak bych strašně rád viděl jak bude uživatel požadovat po Microsoftu odškodnění za to, že je blbec a nepamatuje si vlastní heslo, které si sám nastavil

Asi tak, ale co chtít po blbci Karlova formátu. Ten se tady buď sám ptá na úplné nesmysly a nebo je dokonce i sám radí. Ale vždycky to je pitomost jak hrom :)

Naprosto souhlasím. Také mám noťas se zabezpečením otisku prstu (sice jiného typu) a toto funguje u W.7, W.8 i W.10. a při tom účetu u Microsoftu vůbec nemám.

Smekám před tím, kdo mě dal mínus (-).Je vidět, že je to skutečný génius, když o mém noťase ví za 15 minut víc než já za 5 roků.

A ještě jsem zapoměla, že ten noťas ani neviděl.Takové génie skutečně potřebujeme.Takže ti, milý géniusi děkuji za ten mínus, ale prosím tě, nerozmnožuj se. Hodně géniů by bylo na škodu.

Ještě dodávám, že jsem souhlasila s těmi, kteří psali, že to není problém Windowsu.Ten komentář nezůstal za odpovědí ke které patřil, ale ve vlákně se posunul dál.

Problém není v tomto způsobu zabezpečení Windows, ale že:1.nemá pojistku, když čtečka otisků prstů nebude fungovat2.pravděpodobně nemá zálohované důležité věci

a za3. Ak nemá na to hlavu, dôležité veci si má písať pre istotu do "debilníčka".....

No vidíš - a Van Damme si kvůli tomu řezal bříška prstů žiletkou, bylo to v jednom filmu....

Vím že je to velmi riskantí metoda ale můžeš zkusit tohle.https://www.youtube.com/watch

@Martin: Vyzkoušel bych ještě možnost nabootovat z instalačního média, výběr jazyka, na další obrazovce stisknout SHIFT + F10, v příkazovém řádku spustíš "notepad.exe" -> Soubor -> Otevřít -> oddíl se zaheslovaným systémem, přejdeš do složky :\Windows\System32\ a dočasně vytvoříš kopii "cmd.exe" a přejmenuješ ji (stiskem F2) na "Utilman.exe".Restartuješ z pevného disku, na přihlašovací obrazovce klikneš na ikonu usnadnění přístupu (někde v rohu vedle ikony pro vypnutí) -> otevře se příkazový řádek. V něm potvrdíš příkaz:net user Administrator "" /active:yesznova restartuješ, nyní se přihlásíš pod účtem Administrator (bez hesla, viz prázdné uvozovky) a dál si v systému upravíš co potřebuješ nebo zazálohuješ data.Nakonec můžeš znova nabootovat z instalačního média a přejmenovat Utilman.exe za původní aplikaci.

defaultní účet administrátora pak můžeš deaktivovat přímo v systému (třeba pod svým admin účtem) nebo opět pomocí příkazového řádku a příkazu:net user Administrator /active:no

Hello,We are a group of investors holding a substantial portfolio of valuable gambling related domains.We are offering Backlinks for Gambling. All Links are from unique IPs and Domains. We can push any language you want. All our Network get SEO because we target long tail keywords so we want them to rank.Prices example:Blog Post: 30 EuroHomepage link: 50 Euro per MonthWe can offer up to 350 different IPs and Domains.ThanksJerome

To ale není zabezpečení Windows...

* v tom okně Otevřít, v poznámkovém bloku se nezapomeň dole přepnout z textových .txt souborů na "Všechny soubory", jinak se ti ty .exe soubory nezobrazí.

Mockrát děkuji za všechny rady :)

Jenže ty rady jsou k ničemu, hardwarové zabezpečení nijak neobejdeš..

S tim nijak bych si az tak neveril. HW reseni jsou znama neopravitelnymi backdoory :D

Tak jasný, nebudeme se tady bavit o nějakých sofistikovaných hackerech :)

"přítelkyně mi přiložila prst na čtečku"Takže na "čtečku" hm.. no, za mojich mladých čias sa to volalo inak.A hlavne to potom fungovalo.

PIN-Personal identification number, takže číslo, pokiaľ tam nie je nejaká časová odozva, alebo počet pokusov, ešte je tu možnosť to skúsiť natipovať a prečítala by som aj user manuál, možno tam k tomu bude pár riadkov.

To určitě bude, ale celkem jistě tam nenajde svůj PIN ani radu, jak ho obejít ;)