OTG nebo USB host pro připojení externího Wifi klienta?

Chci si koupit tablet, ale občas budu potřebovat přijímat wifi signál přes klienta (well wcu150n). Po které té usb technologii se mám při výběru dívat?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Taku, na ktoru je naprogramovany ovladac wifi klienta. Inak povedane do toho telefonu bude asi potrebne najprv nahrat ovladac aby vobec ten klient fungoval, teda pokial nema uz v sebe telefon ovladace pre vsetkych klientov, ktory sa vyrabaju, alebo vyrabali na celom svete.

tak to bude asi složitější, než jsem si myslel...

A ten tablet ráčí provozovat jaký OS? Aby byl na toho klienta jako vůbec ovladač. U mobilních OS bych podporu spíš nečekal.

tak to je asi blbé...co se týče OS zatím nevím, je to jen záměr, takže sonduji reálnost

Ten tablet nemá WiFi? Jinak tablet by musel mít podporu OTG a musel by mít ovladač pro USB WiFi dongle, což nezjistíš jinak, než pokusem. A mám pocit hraničící s jistotou, že tam nebude, protože tablet má vlastní WiFi a nepočítá se s tím, že by někdo potřeboval připojovat externí USB WiFi.

No protože na chalupě mám mizerný signál na který to vnitřní wifi nebude stačit.

Ten vnější nebude o moc lepší. Každopádně je dost nepravděpodobné, že by to vůbec šlo zprovoznit. Ten zdroj WiFi je mimo tvoji chalupu? Pokud ano, tak prostě použiješ nějaký WiFi klient (např. Ubiquiti nanostation) v režimu bridge, umístíš ho někde, kde ta WiFi má ještě signál dostatečný a kabelem k němu připojíš běžný WiFi router umístěný v chalupě.

V současnosti mám ten klient WELL napojený na směrovou anténu ke vzdálenému AP (asi 2-3 km) a je z druhé strany zastrčený do starého noťasu s XP-čkama. Ale je to už úplná hrůza...Tak jsem si říkal, že než investovat do nového NP, že to inovuju vhodným tabletem. Ale nějak jsem neuvážil, že bude problém s OS (jó windousy jsou windousy ).To co navrhuješ musím ještě přežvýkat, zatím moc nevím oč jde...

Oprava: "do nového NB"

pokud ten notes není úplný šrot, tak by mu mohla pomoct výměna Win XP za nějaký svižnější a úspornější OS. Ale jestli to nemá víc než 1GB RAM, tak to nemá smysl.

RAM je jen to 1GB.

aha, s 32bit Lubuntu bys to trochu zrychlil (systém si vezme ani ne 300 MB RAM), ale s ohledem na dnešní web přeplácaný kravinami je to pořád málo a browser sám si řekne o 1GB RAM i víc.

Tak on to není ani tak problém OS, ale toho, že tablet má značně omezenou velikost úložiště pro OS, takže tam prostě nemůže být v základu příliš mnoho ovladačů různého USB příslušenství. Ten přístroj Ubiquiti, co jsem napsal, je venkovní WiFi klient s integrovanou anténou. Dal bys ho někam ven na stěnu a z něj kabelem do jakéhokoliv běžného WiFi routeru, který by ti v chalupě vytvořil WiFi síť a k ní by ses mohl připojit čímkoliv.

Rozumím, budu o tom uvažovat. Dík

Místo do NB to zastrč do nějakého WiFi routeru nebo AP (vytvoříš vlastní WiFi) ... připojíš se čímkoliv s WiFi.

Proc to takhle pitome bastlit?

viz předchozí odpověď