» Poradna » Mobily

OTG mi nefunguje na telefonu.

Dobrý den, nedávno jsem si pro svůj telefon "Huawei P20 lite" koupil OTG Kabel. Snažím se k němu připojit flashku ale telefon vůbec nereaguje jako kdybych nic nezapojil. Kabel funguje zkoušel jsem do pc do usb c portu a tam se flashka načetla a i samotná flashka taktéž funguje. Problém mám tedy v telefonu ale nevím jak to fixnout. Podle informací by měl můj telefon mít podporu OTG. Prosím tedy o pomoc.

Odpovědi na otázku

To zda funguje ti ukáže tato aplikace https://play.google.com/store/apps/details

Stáhl jsem, a ano podporuje.

Tak je vadný kabel nebo USB port na telefonu.

Jak to přesně myslíš? Telefon my v pohodě nabíjet jde. A tedka jsem otg kabel zapojil do pc s tím samým usb stickem a ten taktéž funguje.

Takže když to připojiš tak ti to v horní listě neukáže https://ibb.co/cbZXFPP

Ano, je to jako kdybych to vůbec nezapojil. Ale caknutí kabelu slyším takže zapojen je.

Pokud funguje tak bys to měl vidět buď moje soubory,total commander a nebo v nastavení úložiště.

Hledal jsem těmito zmiňovanými aplikacemi ale nic to neukazuje.

To že jde telefon nabíjet vůbec neznamená, že funguje komunikace USB. Tobě zjevně nefunguje.

A jak se dá zaktivovat ?

Nijak. Pokud je kabel v pořádku a přesto to nefunguje, tak je vadný telefon.

A ten OTG máš od Huawei nebo nějaký "noname"?

Značka je Vention

Ozývám se pozdě, ale obecně má Huawei problémy s OTG kabely jiných, hlavně noname, výrobců. Při problémech s OTG zmiňuje na svých stránkách koupit OTG kabel své značky.

nějak nechápu, proč by měl být rozdíl v kabelech - OTG je normální usb kabel a pokud to není nějaký levný šunt, fungovat by to mělo všechno stejně.

No že to nechápeš, je sice hezké a má to logiku, ale je to prostě fakt. Mně taky začal v mobilu (Motrola One Vision) teprve druhý (a dvakrát dražší) OTG USB-C kabel, přičemž při připojení do USB-C na PC běžel zcela bez problémů.

Určitě máš v nastavení OTG zapnuté?

Nejsem si jistý jak se toto zjišťuje/aktivuje. Hledal jsem v nastavení pod "otg" ale nic jsem nenašel a v souvislosti s usb jsem to taktéž nemohl najít. Jak by se to nastavení mělo jmenovat?

Česky nevím, pod Aplikacemi je Smart assistance, More..., tam položky One Hand UI, Suspend button, Touch-disable mode, OTG, Timig boot and shutdown.

V chytré asistenci jsem ale problém že já tam mám jen HiTouch, Režim pro jednu ruku, ovládání pohybem a chytrý kryt.

V tom případě OTG detekuje automaticky a mělo by stačit zapojení kabelu.

No, nestačí proto jsem požádal o pomoc.

Také Chci ještě dodat že jsem se pokoušel i zapojit pomocí otg i myš a taktéž bez úspěchu.

Jakoby nevím čím by to mohlo být.

Tá nešpecifikovaná redukcia z USB-C na USB-A female vôbec nemusí byť OTG redukcia. Na USB zariadeniach sa rozlišujú dva režimy, Host a Device. Host je zariadenie, ktoré riadi USB komunikáciu, väčšinou je to PC. Device je zariadenie, ktoré je periféria a pripája sa k PC, napr. myš, klávesnica, flash disk, mobilný telefón. Telefón je štandardne USB Device, aby sa mohol pripojiť k PC a prenášať dáta. Ak má ale telefón komunikovať s iným USB Device zariadením, musí podporovať režim OTG, teda že sa prepne do režimu USB Host. Na to aby sa telefón prepol do režimu USB Host, musíš mu to dať nejak vedieť. Ešte pri OTG redukciách s Micro USB konektorom na to slúžil 5. pin v konektore, na ktorý bol v kábliku pripojený rezistor. Ten telefónu signalizoval že sa má prepnúť do OTG (USB Host) režimu. Pri USB-C to bude podobné, buď ten káblik musí v sebe mať nejaký rezistor alebo nakoľko je USB-C podstatne pokročilejšie, tak v ňom musí byť nejaký integrovaný obvod, ktorý telefónu povie aby sa prepol do OTG režimu. Ty si ten káblik testoval na PC s USB-C, ale PC má USB porty vždy v režime USB Host! Nepotrebuje teda aby mu tá USB-C/USB-A redukcia oznamovala, že má zmeniť režim... Ten káblik, ktorý máš môže byť kľudne hlúba redukcia z USB-C na USB-A pre notebooky, ktoré nemajú klasické USB-A porty, ale nemusí to byť OTG redukcia... Žiaľ ďalší klinec do rakvy nedoriešeného USB-C štandardu ...

To co jsem si koupil má přímo na stránkách napsáno že má OTG support a jeto OTG Redukce tak nevím.-> https://www.alza.cz/vention-usb-c-m-to-usb-3-...

Ale jinak tedy děkuji za namáhavou odpověď a moc si toho vážím.

Tak jeste otestuj, zda funguje konektor v telefonu nejen pro nabijeni, ale i pro prenos dat. Pripoj ho kabelem k pocitaci a zkus z nej treba pretahnout nejakou fotku.

Ano funguje. Teďka jsem vyzkoušel a šlo to bez problému.

Za předpokladu, že telefon OTG podporuje a fleška je funkční, tak mě napadají dvě věci. Buď vadný kabel, tak to byste mohl vyloučit tím, že jej vyzkoušíte na jiném telefonu, který OTG podporuje. A pak mě napadá, jaký souborový systém máte na flešce? Někdo cpe na flešky NTFS, což je zbytečný a nekompatibilní nesmyl a jestli je to i váš případ, tak flešku naformátujte na exFAT popř. FAT32, pokud se jedná o malou flešku a nepotřebujete soubory větší než 2GB

No, tomu rozumím ale mě celkově nejde o flash disk. Mě celkově jde hlavně o to aby to šlo. I ta myš apodob. Telefon jiný s OTG Support a usb-c nemám takže to nijak vyzkoušet nemohu.

Všem vám zatím děkuji za jakoukoli pomoc/odpověď moc si toho važím. Zatím stále nevím čím to je. Pokuď najdu řešení napíšu ale nevidím to. Kdyby ještě někoho něco napadlo tak prosím napiště.

Už mě napadá jen jestli máš k dispozici nějaký jiný mobil tak je přes tu redukci spojit kabelem jestli to bude nějak reagovat, případně vyzkoušet Smart Switch od samsungu.

No třeba to nebude k ničemu,ale zkusit to můžeš v nouzovém režimu zda to neblokuje nějaká aplikace.

V nouzovém režimu to taktéž nefunguje.

Jaký systém souborů je na flashce? Určitě by to mělo fungovat s FAT32, ale pokud je tam např. NTFS, tak kdoví. Ideálně pokud je na flashce jen jeden jediný obyčejný oddíl s FAT32.Co přesně je to za flashku? Třeba má takový odběr na USB, že to mobil neutáhne a nepřipojí ji.Taky pokud je na flashce hodně souborů, tak chvíli trvá (alespoň u mě), než se po připojení k mobilu něco stane - mobil si musí "očichat" soubory co tam jsou.Jinak vtipné je, že zelený zm*d (alza) za tu čtečku chce 129,- ... já si loni objednával z ebay něco podobného, jen ještě v menší velikosti za 16,- včetně poštovného...a funguje

Nevím no.. Dneska tam dojdu a zkusím to vyřešit nějak s nima.

zkoušels různé flash disky? Co je zač ten, co ti nefunguje?Může to být příliš "žravý" disk a telefon ho neutáhne.