» Poradna » Web a internet

Otevření portu

Ahoj,pro hru AoE3 potřebuji otevřít port 2300. Volal jsem na poskytovatele připojení a ten řekl že žádné porty neblokují, nicméně když si spustím kterýkoli online nástroj na zjištění otevřených portů tak mi hlásí že je zavřen.. mám tedy já ješste nekde neco povolit nebo znovu zavolat? děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Zavolat někoho ať ti to nastaví.

zkus nastavit ve Windows Firewallu :)

Nebo v routeru

Něco si přečti o fungování sítí. Otevřený port znamená, že na (tvé) veřejné adrese a daném portu naslouchá aplikace která odpoví na požadavky. Z různých důvodů je na domácích routerech zapnutý překlad všech adres z lokální sítě na jednu vnější. Pokud je ta vnější veřejná, jde to vyřešit nastavením překladu portů z venku dovnitř. Aby router věděl na který počítač má poslat příchozí požadavek, nastav mu podle návodu k routeru překlad TCP portů na adresu svého počítače (nebo s pomocí http://portforward.com/ - vybereš program, odklikneš reklamu, vybereš model routeru, odklikneš reklamu, zadáš IP počítače, odklikneš reklamu, vygeneruje obrázkový návod co kam v nastavení routeru zadat). Dál povol ve firewallu počítače příchozí komunikaci na daný port, pro spustitelný soubor hry.