» Poradna » Počítačové sítě

Otevřené všechny porty? Riziko?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je nějaké riziko mít otevřené pro jednu ip (můj pc) všechny porty.Děkuji

Odpovědi na otázku

Mas verejnou ip, nebo jsi za routerem? Pokud mas na pc primo verejnou, je to problem. Pokus mas jen nejakou interni a v routeru mas verejnou, ale zaden port nesmerovan, muzes byt vklidu, ale jen kdyz ten pc nemas necim zavsiven ktery nekomu otevrel zadni vratka.

Jo, další, co si myslí, že maškaráda je ochrana?Mám sem zase psát popis útoku, nebo si to najdete sám?Tazateli doporučuji zapnout si na routeru SPI.

Otevřené v jakém směru?

Hodně podobné jako riziko mít otevřené dveře do bytu nebo domu v nepřítomnosti. Spíš je otázka, proč nechávat všechny porty otevřené.

Oky díky. veřejku mám. Je na routeru a já jsem až za ním ale chtěl bych otevřít všechny porty abych nemusel nic nastavovat. občas mám server na nějakých hrách a u některých nejde nastavit port.(Nechce se mi to nastavovat na routeru pokaždé). Proto se ptám jestli je nějaký riziko. Jinak si otevřu pouze co potřebuji

Muzes povolit urcity rozsah ktery hra pouziva, popr. nastavit at se porty oteviraji automaticky pomoci uPNP, vystavit cele PC verejne na internet neni rozumne.

Otevřený port znamená, že na portu naslouchá nějaká aplikace a na příchozí pakety reaguje. Kdybys je chtěl mít opravdu otevřené všechny na jednom PC, muselo by obsluhovat všech 65535 portů, to domácí počíač nezvládne Nejspíš máš na routeru nastavené přesměrování kterému výrobci říkají "DMZ" - všechno na tvou IP adresu. To je špatně, protože ne všechny naslouchající aplikace jsou dostatěčně bezpečené, nebo používají zabezpečou výměnu hesel. Jestli router nemůžeš přenastvit, pomůže firewall - profil veřejná síť a u služeb co nemají být dostupné z internetu zakázat sestavení spojení přicházející z IP routeru. Méň práce dá přenastavit router, NATovat na tvou IP jen porty které opravdu potřebuješ a řešit jen zabezpečení aplikací co je obsluhují.

Ok děkuji za rady :) raději budu mít "otevřené" (přesměrované) porty jenom ty co aktuálně používám nebo používá daná aplikace u které to vím.

Tak pokial mas nejaky bezny domaci router, je to viac menej jedno. Otvorene ma najskor vsetky porty smerom dnu aj von. Mozno ma aj nejaky kvazi firewall, ktory akoze nieco blokuje (vacsinou je tajne co presne a nic sa neda nastavit).Pokial mas nejaky slusny firewall alebo UTM, tak mas 2 moznosti:1. default pravidlo vo firewalle vsetko blokuje.nasledne vytvaras pravidla pre konkretne sluzby a portyforwarduj len to, co potrebujes a idealne iba z IP adresy zo vzdialeneho servera, ak to situacia dovoluje2. mozes otvorit vsetko a vsade, aby si si ulahcil pracu, ale v podstate tymto padom dany firewall nevyuzivas a mozes ho nahradit hocijakym hlupym domacim routrom :)