» Poradna » Ostatní

Otevírání přílohy

Zdravím, odesílaný email s přílohou si uložím, např na plochu. Po jeho otevření přečtu text, ale příloha mi otevřít nejde. Text přílohy je dokument . doc, ale v nabídce programů pro otevření žádný vhodný není. Blízký je pouze WordPad, ale ten to neumí. Prosím o radu, bez hodnocení mé technické vyspělosti.

Odpovědi na otázku

Bohužel, to už je podmínkou, mít nainstalovaný program, který umí otevřít přílohu daného typu. Originálně je potřeba nejspíš Microsoft Word, ale pokud ho nemáš koupený a nainstalovaný, tak existují i bezplatné varianty.

Zřejmě není nainstalovaný odpovídající program. DOC patří programu MS Word, použít lze však i např. Libreoffice.

MS Office mám, sice starší, mám i Trio Office a stáhnul jsem si i LibreOffice. V nabídce na otevření žádný není, když zvolím Ostatní, tak se otevřou Program Files a po kliknutí na L.O. se program rozbalí, a tím to skončí. Mám Win 10, zkoušel jsem i M.Edge, Pošta, ale asi něco dělám špatně.

Tak to zkusit ulozit jinam třeba do dokumentu,ale určitě ne na plochu.

Na ploche otvorím čokoľvek, prečo by mala plocha blokovať otváranie súborov?

Zkontroluj si v nastavení windows, jaký program máš s patřičnou příponou asociován. Případně pak změň na Word.

Do adresáře "Plocha" se soubory nedávají a což vyzkoušet spustit samotnou aplikaci a z její menu otevřít ten soubor?!Jinak zjevně není něco dobrého s asociacemi souborů.

Ano, něco děláš špatně. To bychom se ale dostali k hodnocení tvé technické vyspělosti a to sis nepřál.

Odesílaný email s přilohou si uložím, např. na plochu - jsem na tom technicky hur jak ty, to jsem nikdy nedelal. Pokud by ti prisel mail s priloho tak bych hledal na netu třeba o poskozene prilozenebo https://www.microsoft.com/cs-cz/p/doc-viewer-free/9...

Pokud uložím doručený email, je vše OK, příloha jde otevřít. Problém mám při uložení a pak otevírání odeslaného. Odeslaná příloha .doc je po uložení ...%2Edoc. Nastavenou aplikaci pro email mám Pošta, při uložení do Dokumenty to je stejné

nemají ty problematické přílohy v názvu diaktritiku? To leckdy způsobuje problémy a zprasí to pak celý soubor, takže to bez přejmenování nejde právě ani otevřít.

Já mám třeba zahadu kdyz odešlu email z poštovni aplikace v mobilu Samsung s přilohou jpg, po odesláni ji v něm už neotevřu. A nemám v nazvu diakritiku. ( neresim )

Dodam jen ze mam nastaveny dve adresy v seznamu ( imap atd je stejne u prichozi i odchozi jak ma být) a neotevru jen odeslane u @email.cz, u @post.cz otevru👀 🎲

Ještě téma zaktualizuji. Zajímavé je, že přiložený soubor napsaný ve Wordu a odeslaný emailem v Odeslaných otevřu, dole dám Další/Uložit celý email do Dokumenty jako .EML. V Dok. otevřu přes Pošta, text v pořádku, příloha se otevře jen někdy. Zatím jsem nezjistil, proč jen někdy.

Otevírání přílohy přímo z poštovního klienta je nebezpečné.Jsi si jist, že se opravdu jedná o dokument, který Ti poslala důvěryhodná osoba?Nesdělil jsi verzi OS.V OS WNT MS dosud neopravil fatální bezpečnostní chybu:v defaultním nastavení Exploreru (Průzkumník) se nezobrazují přípony souborů.

Potřebuji ukládat odesílané emaily, abych měl ve složce záznam, že jsem je na danou adresu odeslal. To otevírání je jen pro kontrolu, že odeslaný email je řádně uložený.