» Poradna » Programy

Otevírání .exe souborů v jiném programu

Ahoj,kamarád si nastavil (nutno podotknout omylem) aby se mu .exe soubory otevíraly v nějakém programu na vypalování CD. Je nějaký způsob, jak odnastavit otevírání v tom programu?

Odpovědi na otázku

Promiň, ale nenapadlo mě, jak to napsat. Každopádně díky!

Mozna by to slo jednoduseji pres CMD pod spravcem a prikazem:assoc .EXE=exefile

Kliknutim praveho tlacika mysi a vyberem?

Zkoušel jsem, ale nic.

Že on ten kamarát má zástupcov k tým *.exe programom a nastavil asociáciu k napaľovaciemu programu. Tak nech si opraví asociáciu zástupcov k skutočnému *.exe programu.

Nebo ať si stáhne program Windows Repair File Association ze slunečnice. http://www.slunecnice.cz/sw/windows-repair-file-as... V programu si vybere operační systém, pak si v seznamu zaškrtne .exe a dá opravit.Po napadení počítače virem,který mi všechny soubory otevíral v exploreru,jsem vybral všechny koncovky a dal opravit. Program vytvoří i bod obnovení. Během pár vteřin bylo po problému. Doporučuji všem,je v češtině a zdarma.

Proč instalovat zbytečné programy, když to jde jednoduše rychleji:assoc .EXE=exefile