» Poradna » Ostatní

Otázky z elekktroniky

Při jak veliké zátěži (odporu RZ) ve vztahu k vnitřnímu odporu zdroje, dodázdroj maximální výkonJaká je účinnost zdroje (předání energie do zátěže), v případě impedančníhopřizpůsobení zátěže vnitřní impedanci zdroje. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

zdroj dodá max. výkon podle toho jak je zkonstruovaný ideálně nulový odpor max. výkon :))) teda pokud to neshoří :)))

Obrať se na svého vyučujícího nebo spolužáky, školní úlohy za tebe fakt nikdo dělat nebude. Navíc je potřeba, abys to pochopil a ne ti to někdo odrecitoval jako básničku...

A co tak zapnout mozek, k*rva? Aneb - všechno jsem věděl lidi, ale na Ohmův zákon mě dostali! I = Uo / (Ro+Rz)Pz = Rz * I^2Pz = Rz * Uo^2 / (Ro + Rz)^2zderivovat funci Pz = f(Rz) dle Rz, najít maximum...

A výsledkem je co? Výsledkem je Rz = Ro.