» Poradna » Ostatní

Otázka z netu

Na netu jsem našel:Kolik paměťových obvodů o kapacitě 8k x 4bity je zapotřebí k sestavení paměti32k x 16bitů (uveďte správný počet a/nebo označte jinou správnou odpověď):a) je zapotřebí __________________ks pamětíb) požadovanou kapacitu nelze z těchto obvodů sestavitc) paměť lze sestavit, ale část paměťové kapacity jednotlivých obvodů budenevyužita Pak jsem k tomu zjistil pomocí několika lidí, trošičku jsem to domyslel:128k x16bit - jaká je kapacita paměti celkem? Kolik by bylo vývodů u paralelní paměti?víme: 128 tisíc paměťových míst(řádků) a na každém z nich 16bitové slovo. Říká se 128k, zde je  k=1024.     Kapacita paměti je 128*1024 * 16bit= 2 097 152bitů/8 = celková kapacita paměti na čipu je 256kB  Pro paralelní paměť by si musel mít 21 nožiček na adresování, proto je paměť většinou sériová levnější. 2 na 21 = 2 097 152bitů.

Odpovědi na otázku

Z toho, vyplívá můj výpočet:8k x 4bity  = 4kB32k x 16bitů = 64kB je zapotřebí 16 kusů pamětí.Je to vše ok ???