» Poradna » Windows (a jiné OS)

Otázka ohledně instalace windows 10

Dobrý den,když instaluju windows 10 na PC s dvěma disky (SSD a HDD) je dobrý odpojit HDD aby se na něm nevytvořila část rezervovaná systémem?

Odpovědi na otázku

Instaluj jen se zapojeným SSD.

franta321 Frantovi radí: ano Sice se to pak dá z toho datovýho disku zas odstranit, ale je to zbytečná práce navíc.

:D

Děkuji všem za odpovědi

Vytvoření části rezervované systémem by až tak nevadilo. Ono spíš vadí riziko, že se překlikneš nebo nastane nějaká chyba při instalaci a přijdeš o data :) Takže při instalaci odpojit všechna úložiště, na která systém neinstaluješ.

Když víš co děláš tak nic odpojovat nemusis.Vzhledem k otázce to však doporucuju

Pokud má hdd i ssd, pokud to ssd je na nižší satě, instalátor win je schopnej udělat zavaděč na to hdd a na ssd narvat jen systém. Vše jede, ale po odpojení hdd se začne pc tvářit, že nenašel win atd.. Proto se používá tady ta "poučka" o odpojení dalších disků..

Děkuji za podrobné vysvětlení :)